Bugün:21 Mart 2019 Perşembe
Son Dakika
[12:56] Toprak, Kahta’da Kurum Amirleriyle Bir Araya Geldi [12:55] Milletvekili Toprak, Şehit Aileleri İle Buluştu [15:23] Toprak, Kahta’da Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi [14:45] Kahta’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı [14:44] Toprak, Sincik’te Temaslarda Bulundu [11:19] Bakan Kasapoğlu, Kahta’da Okul Açılışına Katıldı [10:28] KAHEV, Kahta’da Spor Odası Yaptırdı [10:01] Başkan Akel, Projelerini Tanıttı [10:00] Toprak, “Köylerimizde Çocuk Parkı ve Oyun Alanları Yapacağız” [17:37] Toprak, “31 Mart Seçimleri Önemli Bir Milat Olacak”
Adıyaman Valisi'nden Depremle İlgili Açıklama
 
Adıyaman Valisi'nden Depremle İlgili Açıklama
24.4.2018 10:37:10
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Samsat ilçesindeki 5,1 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Depremden dolayı yaralımız yok, deprem paniğiyle kaçışırken ayağı takılan, düşen, kolunu çarpan 19 civarında vatandaşımız var" dedi.
Facebook
 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Samsat ilçesindeki 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası Samsat Merkez Yavuz Selim Mahallesi'nde yıkılan binadaki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin meydana geldiği ilk andan itibaren kentin farklı noktalarında da sorun olabileceğini düşünerek güvenlik güçleriyle irtibatlı olarak çalışma başlatıldığını söyledi.

Samsat ilçesinde geçen yıl da 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini anımsatan Kalkancı, şöyle konuştu: "Bundan dolayı takdir edersiniz ki bir mağduriyet oluşmuştu. 15 gün önce burada yeni deprem konutlarının temellerini atmıştık. Son meydana gelen depremde gördüğüm kadarıyla daha önce az hasarlı, hatta hasarlı olmayan binalarda ciddi sıkıntı meydana gelmiş. Hiçbir mağduriyet oluşmaması için devlet olarak her türlü tedbiri alacağız. Samsat'ta maddi mağduriyetlerin olduğu anlaşılıyor. Bunları da en kısa sürede atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bulunduğumuz yerde bir vatandaşımızın 120 civarındaki küçükbaş hayvanı göçük altında kalmış. Bunlardan 7-8 tanesi canlı olarak kurtarıldı, Diğerlerini de kurtarabilir miyiz diye çalışıyoruz. Fazla bir mağduriyetimiz de yok. Can kaybımızın olmaması tesellimiz. Depreme karşı her türle tedbiri alıp dayanaklı konutlar yaparak bundan sonra depremi gündemimizden çıkaracağız" dedi.

Kalkancı, yaralı sayısıyla ilgili bir soru üzerine de; "Depremden dolayı yaralımız yok, deprem paniğiyle kaçışırken ayağı takılan, düşen, kolunu çarpan 19 civarında vatandaşımız var. Bulunduğumuz bölgedeki 1 vatandaşımızın üzerine de duvar devrilmiş, Kendisi hastanede ve şükürler olsun hayati tehlikesi görünmüyor. İnşallah en kısa sürede aramıza katılacaklar" diye konuştu.

Zarar gören yapıların hasarlarını karşılamak için çalışmaların yürütüleceğini belirten Kalkancı, şu anda yapacakları ilk işin evi oturulamayacak durumdakilere çadır ulaştırmak olduğunu söyledi.

Kalkancı, ilçede bugün eğitime ara verileceğini anımsatarak, artçı sarsıntıların durumuna göre ilerleyen günlerde de eğitime ara verilip verilmemesiyle ilgili karar alınacağını sözlerine ekledi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 560 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %55 86
İyi %10 16
Orta %6 10
İdare Eder %29 45
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü