Bugün:23 Ocak 2019 Çarşamba
Son Dakika
[11:43] Vatandaş Anlatıyor Başkan Dağtekin Dinliyor [10:53] Ziraat Odası Tarafından Badem Üreticilerine Eğitim Verildi [17:46] Akel, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi [12:34] Toprak, “Bir Olacağız, İri Olacağız, Diri Olacağız” [16:48] AK Parti Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı [16:45] Kahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Yolunda [11:27] Aydın, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı [11:17] Toprak, Kahta’da Vatandaşların Sorunlarını Dinledi [15:58] Aydın, Yeni Yıl Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı [09:09] Dağtekin, Adıyaman'ın Hizmetkarı Olmak İçin Çalışıyoruz
AK Parti’den Filistin’e Destek
 
AK Parti’den Filistin’e Destek
17.5.2018 14:56:57
AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, İsrail’i Filistin’de yaptığı katliamlardan dolayı lanetledi.
Facebook
 

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, parti binasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada; “Özgür Kudüs için, haklı davamızı savunmak için, zalimin zulmüne dur demek için şuan basın açıklamasını yapmak üzere burada bulunmaktayız.

Çok kıymetli dava arkadaşlarım. Büyük şeytan Amerika ve küçük şeytan İsrail bu mübarek üç aylarda da rahat durmayıp İslam coğrafyasını kana buluyorlar. Büyük bir heyecanla beklediğimiz mübarek Ramazan ayı arifesinde de Filistin’de çoluk çocuk demeden kadın erkek demeden genç yaşlı demeden Kudüs'te katliam yapmaktadırlar.

Yıllardır Ortadoğu’yu kana bulayan terörist İsrail son günlerde vahşi saldırılarına artırarak devam etmektedir.

Amerikan yönetiminin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma merasimi esnasında, Gazze sınırında silahı olmayan sivil insanlar bu kararı protesto ettiler. Barışçı bir gösteri yapan mazlum ve masum Filistin halkına kurşun yağdıran ve 58 Filistinli kardeşimizi şehit eden İsrail'i lanetliyoruz ve bölgede barış iklimine benzin döken Amerikan yönetimini de kınıyoruz."

Davamızın lideri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, partimizin ve hükümetimizin Filistin halkının haklı davasına olan bakışı duruşu bellidir.

Herkes sussa biz susmayız. Filistin davasının savunucusu olacağız. Türkiye Cumhuriyeti ve 81 milyon vatandaşının, Filistin'in haklı davasına bugüne kadar sahip çıktığı gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir.

Devletimizi ve hükümetimiz Filistinliler ile dayanışma içinde olduğunu göstermek amacıyla 3 günlük yas ilan etmiş, Tel Aviv ve Washington büyükelçilerinin istişarelerde bulunmak üzere ülkeye çağrılmışlardır.

En son Sayın Cumhurbaşkanımız “Amerikan elçiliğinin Kudüs'e taşınmasını barışa karşı sabotaj olarak görüyor ve kabul etmiyoruz. Bu karar bizim için yok hükmündedir." Şeklinde açıklamada bulunmuştur.

Kudüs mücadelesi, diz çökerek değil ayakta dimdik durarak yiğitçe topraklarını savunanların mücadelesidir. Bütün dünya sussa da Türkiye ve Kahta bu haksızlığa karşı susmayacaktır. Yedi cihan bilsin ki Filistin asla yalnız değildir asla yalnız olmayacaktır. Siyonizm ve emperyalizm köpekleri bilsin ki Kudüs özgür olana dek ayaktayız. Durmadan yorulmadan haykırmaya devam edeceğiz. Kudüs Müslümanlarındır. Kudüs onurumuzdur. Bu işgal bitene kadar hak ve adalet yerini bulana kadar Filistinli kardeşimizin yanında olmaya kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır haksızlığa hukuksuzluğa ve işgale karşı susmayacağız bir insan namusu için yaşar ve Kudüs tüm İslam âleminin namusudur Kudüs eli kanlı zalimlerin değil alnı secdeli müminlerindir Abd ve İsrail'in barışın şehri olan mukaddes Kudüs'ü kana bulamasını lanetliyoruz Kudüs Müslümanların kırmızıçizgisidir.

Ey kahpe İsrail kahrolup yıkılasın, yok olasın elbet Allah bu yaptıklarınızın hesabını soracaktır. Sapanla cihad eden bu mazlumların elbet hesabı sorulacaktır. Kendi enkazında yıkıl hadsiz kafirler. Mazlumun dünyasında kıyamet koparken zalime yatağında rahatlık verme Allah'ım.

 

Ey Rabbim Amerika’yı, İsrail’i ve onları destekleyenleri Kahhar isminle kahreyle perişan eyle. Bu kurşunlar insanlığın vicdanına atılmış kurşunlardır. AK Parti Kâhta İlçe Teşkilatı olarak bu zulmü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Alçak saldırılarda şehit düşen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kudüs bizimdir, Filistin halkının davası bizim davamızdır.

Konuşmalarıma son vermeden önce, idrak edecek olduğumuz Ramazan’ı Şerifin İslam’ın kurtuluşuna, yapacağımız ibadetlerin kabulüne vesile olmasını diler dualarınızı beklerim.

Sahabeyi kiram Ramazan'ı Şerife helalleşerek girerlermiş ki oruçları kabul olsun Bu vesile ile oruçlarımızın tüm ibadetlerimizin Kabul olması dileği ile eğer zerresi miskal kadar sizlerde hakkım var ise helali hoş olsun. Sizlerde haklarınızı helal ediniz.

Sayın hazirun çok kıymetli basın mensupları arkadaşlarım ve tüm dava arkadaşlarım basın açıklamamıza katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 Bu haber toplam 474 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %56 86
İyi %10 16
Orta %6 9
İdare Eder %28 43
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü