Bugün:23 Ocak 2019 Çarşamba
Son Dakika
[11:43] Vatandaş Anlatıyor Başkan Dağtekin Dinliyor [10:53] Ziraat Odası Tarafından Badem Üreticilerine Eğitim Verildi [17:46] Akel, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi [12:34] Toprak, “Bir Olacağız, İri Olacağız, Diri Olacağız” [16:48] AK Parti Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı [16:45] Kahta Cendere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Yolunda [11:27] Aydın, Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı [11:17] Toprak, Kahta’da Vatandaşların Sorunlarını Dinledi [15:58] Aydın, Yeni Yıl Dolayısıyla Kutlama Mesajı Yayınladı [09:09] Dağtekin, Adıyaman'ın Hizmetkarı Olmak İçin Çalışıyoruz
Kâhta MYO'da Mezuniyet Coşkusu
 
Kâhta MYO'da Mezuniyet Coşkusu
19.5.2018 14:20:52
Kâhta Meslek Yüksekokulu 2017-2018 eğitim-öğretim yılı mezun adayları için mezuniyet töreni düzenlendi.
Facebook
 

Kâhta MYO tören alanında düzenlenen mezuniyet törenine Kâhta MYO Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, üniversite akademik ve idari çalışanları ile mezun adayları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk olarak mezun adayları adına üç dönemlik notlara göre Meslek Yüksekokulu 1.si olan Laborant ve Veteriner Sağlık programı öğrencisi Hüseyin Özkan konuştu. Özkan, konuşmasında Türkiye’nin milli ve manevi değerlerine bağlı, yüksek ahlak ile donanmış, ülkesine, milletine sadık, liyakat ehli kadrolara olan ihtiyacının eğitimle ile doldurulabileceğini söyledi.

Konuşmasında mezun adaylarının güzel projelere imza atarak güzel mevkilere geleceğini kaydeden Kâhta MYO Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu ise, "Mezun olan değerli arkadaşlarımın, sosyal sorumlulukları göz ardı etmeyen, ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için faydalı işler yaparak gelecek nesillere örnek teşkil eden birer meslek hayatının olmasını ümit ediyorum. Değerli ailelerimiz, hepimiz biliyoruz ki günümüzde toplumların gücü o toplumun eğitimli insanları ile ölçülüyor. Adıyaman Üniversitesi olarak öğrencilerimizi, dünyamızın ve ülkemizin ihtiyaçları ile sorumluluklarının farkında olarak gerekli eğitimi verdik. İçinizde öğrencilerimizin mesleki donanımına dair asla bir endişe duymayın. 2 yıl önce bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı akademik ve idari kadromuzun desteğiyle eğittik, bilgiler ile donatarak zorlu yarınlara hazırladık. Mezun olan öğrencilerimiz okulumuzda aldıkları eğitimlerle gelecekte ortaya güzel projeler ortaya koyarak çok güzel mevkilere gelecektir. Mezun olan öğrencilerimizin gerek sosyal gerek ise iş hayatlarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali Olgunoğlu, Meslek Yüksekokulu 1.si olan Laborant ve Veteriner Sağlık programı öğrencisi Hüseyin Özkan ile birlikte Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Kütüğüne isim plakasını çakarak Meslek Yüksekokulu 1.si olan Hüseyin Özkan, Meslek Yüksekokulu 2.si olan Harita ve Kadastro programı öğrencisi Kadir Bozdere ve Meslek Yüksekokul 3.sü olan Bilgisayar Programcılığı programı öğrencisi Oğuzhan Eyüpoğlu'na plaket ve hediyelerini verdi.

Ödül töreninin ardından bölümler bazında mezun adaylarına bölüm öğretim elemanları tarafından temsili mezuniyet belgelerinin verilmesi ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesine geçildi.

Filistin’de masum insanların İsrail tarafından şehit edilmesinden dolayı ilan edilen millî yas nedeniyle eğlence programı tertiplenmeyen mezuniyet töreni, belge dağıtımının ardından tüm mezun adaylarının hep bir ağızdan geri sayarak kep atmalarıyla son buldu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 386 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %56 86
İyi %10 16
Orta %6 9
İdare Eder %28 43
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü