Bugün:17 Haziran 2019 Pazartesi
Son Dakika
[10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Toprak, “Tarımsal Alanlarımızı Bir An Önce Suya Kavuşturmak Önceliğim”
 
Toprak, “Tarımsal Alanlarımızı Bir An Önce Suya Kavuşturmak Önceliğim”
20.12.2018 16:38:48
Adıyaman’ın mümbit topraklarını suyla buluşturacak olan Koçali, Çetintepe, Büyükçay ve Gömükan Barajları ile ilgili AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak’tan açıklama geldi.
Facebook
 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve Adıyaman’ın mümbit topraklarını suyla buluşturacak olan Koçali, Çetintepe, Büyükçay ve Gömükan Barajı projelerinin hızlandırılması ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüştüklerini söyledi.

Milletvekili Toprak, Adıyaman’ın bereketli topraklarını suya kavuşturmak için büyük bir gayretle çalıştıklarını kaydederek şöyle konuştu: “Adıyaman’ın tarımsal alanların bir an önce suyla buluşması için çalışmalarımız seri bir şekilde devam ediyor. İnşaatına devam edilen barajlarımızın bir an önce bitirilmesi için yoğun bir görüşme trafiği içindeyiz. Bu kapsamda milletvekillerimizle beraber Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ile bütçe görüşmeleri sırasında önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Adıyaman’ımızın refah seviyesini arttıracak, aynı zamanda hem ekonomik hem de istihdam alanı oluşturacak bu projelerimizin ivedilikle tamamlanması gerektiği konusunda talebimizi ilettik. Sayın Bakanımız da bu tesislerin enerji üretimiyle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ve bölge için büyük önem arz ettiğini ifade etmiştir” dedi.

Milletvekili Toprak, “Adıyaman’ımızın dört bir tarafında yapımına devam edilen ve hem sosyal hem de ekonomik kalkınmanın ivmesini artıracak sulama projelerimizi İnşallah arzu ettiğimiz sürede tamamlayacağız. Sulama ile birlikte ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma yönelik olan ilimizde çiftçilerimiz yüksek verimli ürünler elde edebilecektir” açıklamalarında bulundu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 Bu haber toplam 321 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü