Bugün:21 Ağustos 2019 Çarşamba
Son Dakika
[10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti [10:33] Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu [19:06] AK Partili Ahmet Aydın’ın Acı Günü [15:13] Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın [12:03] Başkan Turanlı’dan Kahta 02 Spor Kulübü’ne Tam Destek [10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu
Turanlı, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
 
Turanlı, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
2.2.2019 17:09:38
Saadet Partisi Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini anlattı.
Facebook
 

Saadet Partisi Kahta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı, yerel ve ulusal basın mensuplarının katıldığı bir toplantı düzenleyerek projelerini anlatı. Turanlı, toplantıda projeleri hakkında yaptığı konuşmasında; “Projelerimize başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki; yönetime geldiğimiz takdir de hiçbir belediye personelini işten çıkarmayacağım. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım.

Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahipleri aileler tespit edilip, belediye bünyesinde sosyal yardım kartı projesi uygulamaya alınacak.

1 Nolu Sağlık Ocağı’nın yerini belediyemize tahsisi sağlandığında trafiği rahatlamak adına alta iki katlı otopark üste de büyük bir şehir meydanı oluşturarak halkımıza rahatça oluşturabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir yer haline getireceğiz.

Menderes Mahallesi’nde bulunan kanal boyu alanının ıslah ve onarımı yapılarak, modern bir görünüme kavuşması için kanal boyu projesini hayata geçireceğiz. Yıllardır mahalleyi rahatsız eden bu sorunu giderip, güzel bir görünüme kavuşturacağız.

Ofis mahsullerinin yerinin belediyemize tahsisi sağlanıp, ilgili çalışmalar başlatılıp belediyemize ait bütün ekipmanları burada toplayıp, 40.000 metre kare alan üzerinde şehir parkını inşa edeceğiz.

İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununu gidermek için çevre yolları yapacağız. Şehrin güneyinde ve kuzeyinde birer çevre yolu açılarak trafik akışını rahatlayacak böylelikle şehir merkezi içerisinde yaşanan trafik sorunu giderilmiş olacak.

Şehir içi yolcu taşıma sorununu gidermek ve kargaşayı önlemek amacıyla ofis firması ve belediyemize ait taşıma araçları birleştirilerek halkımızın rahat yolculuk yapması sağlanacağı gibi haksız rekabet ortadan kalkacak.

Kahta’dan Adıyaman’a seyahat vatandaşlarımızın hastane kavşağı ve Dursun Çavuş Cami civarında indirilmekte. Şehir merkezine gitmek isteyen halkımızın ikinci bir vesayete binerek gerek zaman kaybına gerekse de maddi zarara uğramaktadır. Bizler göreve geldiğimizde siyasi ve bürokrasi engelleri aşarak Adıyaman – Kahta hattını üniversiteye kadar uzatacağız.

Şehir içi trafik sorununu gidermek için otopark, çevre yolları yanı sıra bazı sokakları trafiğe tek yöne düşürerek trafiği rahatlatacağız.

Uzun süredir giderilmeyen alt yapı sorununu tamamen kaldıracağız.

En büyük sorun haline gelen içme suyu projesini tekrar çalışmalarını sürdürüp, Haydaran İçme Suyu projesini tekrardan kaynaktan getirmek için mücadelemizi başlatıp suyu kaynaktan getireceğiz.

Şu an mahallelerimizde devam eden pazar yerlerine ilaveten kapalı pazar yerleri yapılarak gerek pazarcı kardeşlerimizin gerekse de mahallelilerimizin sorunları mağduriyeti giderilecek.

Hayvan sever kardeşlerimizin sesine kulak vererek, bu projeyi hayata getireceğiz. Hastane, cezaevi vs. kurumlarda atık yemekleri toplayıp ciddi bir maliyete sebep olmadan bu projeyi de gerçekleştirmeyi hedefledik.

İlçemizin önemli bir gelir kaynağı da hayvancılıktır. Yönetime geldiğimiz takdirde ilçemize yakışır modern bir hayvan pazarı kazandıracağız.

Sebze ve meyve hali projemizde ciddi bir rahatlayacak şekilde hal pazarına araç girişlerini arkadan sağlayarak modern bir hal pazarı kazandıracağız.

Bunların yanında Geri dönüşüm projesi, her mahalleye bay-bayan taziye evleri, her mahalleye muhtar evi projesi, çözüm merkezi birimi, sağlıklı yürüyüş projesi, imar suiistimallerine son vereceğiz, belediyemizi kurumsal kimliğe kazandıracağız, belediye sağlık merkezi projesi, bilgi evleri projesi, açık oto pazarı projesi, kültür turları projesi, gençlik ve spora yönelik yatırımlar projesi, kentsel dönüşüm projesi ve kuyumcular çarşısı projelerimizi de hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 407 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 86
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü