Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
Kahta Gençlik Merkezi’nde Yeşil Oda Açılışı Yapıldı
 
Kahta Gençlik Merkezi’nde Yeşil Oda Açılışı Yapıldı
13.2.2019 09:57:11
Kahta’da Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğü imzaladıkları protokol ile Yeşil Oda açtılar.
Facebook
 

Kahta Gençlik Merkezi’nde düzenlenen açılışa Adıyaman Gençlik Müdürü Fikret Keleş, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tuncmen, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Şevket Erşahin, çok sayıda kurum amiri ve STK temsilcisi katıldı.

Bağımlılıklarla mücadelede çocuk ve gençleri bağımlılık türleri ve diğer zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile Kahta Gençlik Merkezi Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterilecek. Programın selamlama konuşmalarını yapan Kahta Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Nebi Bulut, “Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi ile yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştığımız Yeşil Oda çalışmamız fiziki olarak hizmete açılmıştır. Memleketimiz, gençlerimiz için hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube başkanı Hakan Özöncel, “Yeşil oda çalışmamızla Kahta Gençlik Merkezi ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekteyiz. Buda bağımlılıklarla mücadelede önleyici hizmet adına gençlerimizin uğrak yeri olan bu merkezimizde akran iletişimine dayalı farkındalık çalışmalarının arttırılması adına Yeşilay formatında gençlerimize eğitimler verilecek, bu vesileyle akranlarıyla olan iletişimi sayesinde bu çalışmanın kelebek etkisi yaratarak yaygınlaşmasını sağlayacağız. Bu çalışmamıza destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve paydaşımız Kahta Gençlik Merkezine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Özöncel, geleceğimizin teminatı gençlerimizi bağımlılıklardan uzak tutarak, değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunacak Yeşil Oda Projesi ile gençlere yönelik yapılacak olan Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programlarının Uygulanması, seminer, konferans ve kamp faaliyetleri yürüteceklerini kaydetti.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise Anayasa’nın gençliğin korunması başlıklı 58. maddesinde yer alan; ‘Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır’ hükmü çerçevesinde bu gibi faaliyetlerin yapılması için tüm olanakların sağlandığını, gençlerimizin kötü alışkanların esiri olmaması için devletin anne şefkatiyle çalıştığını kaydetti. Kaya, devletin toplum ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele büyük başarılar sağladığını, bu mücadelenin aralıksız ve hedefine ulaşıncaya dek süreceğini söyledi.

Program, kurdele kesimi, kokteyl, protokol imzalama ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 Bu haber toplam 237 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü