Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
AK Parti'den Şire Pazarı Esnafına Ziyaret
 
AK Parti'den Şire Pazarı Esnafına Ziyaret
16.2.2019 14:08:36
31 Mart Yerel Seçimler kampanyası kapsamında çalışmalarına devam eden AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, çarşı merkezinde bulunan Şire Pazarı esnafını ziyaret etti.
Facebook
 

Şire Pazarı’ndaki işyerlerini gezen AK Parti heyeti esnaflarla tek tek tokalaşarak hayırlı ve bol bereketli bir kazanç dilediler.

Dağtekin: “Bilindiği gibi 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Adıyaman teşkilatı olarak bütün kademeleriyle yürekten bir çalışma yaptık. Önümüzde ki 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne de aynı ruh ve yürekten bir çalışma ile çıtanın daha da yukarıya çıkarma arzusu ile tüm kademelerimizle çalışmalarımıza azimle, şevkle devam ediyoruz. Teşkilat olarak bizim en temel özelliğimiz; birebire vatandaşımızın gönlüne dokunabilme becerisidir. Elbette siyasetteki beşeri planda, yegane gücümüzü milletten almaktayız. İl başkanı olarak bizim vazifemiz ise bu gücü harekete geçirmektir. Bu doğrultuda tam gün mesaisi ile Adıyaman'da esnaflarımıza, Sivil Toplum, Örgütlerine, mahallelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Resmi propaganda sürecimizin 19 Şubat itibariyle başlaması hasebi ile belki de vitrinde pek çıkmadık.  Ancak bu süreçte de Milletvekillerimiz,  Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, İl ve İlçe Teşkilatımız hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün küçük sanayi sitesindeki esnaflarımızın sorunlarını birebir dinleyerek çözüm yollarına dair verimli bir istişare gerçekleştirdik. , Bugün ise Şire Pazarı'ndaki esnafların sorunlarını dinlemeye geldik.  Belediye Başkan adayımız Süleyman Bey görüntüyü çok sevmeyen ama ince detayları önemseyen bir mizaca sahiptir. Buraya geldiğimizde hemen Şire Pazarı ile ilgili, turiste nasıl hitap ederiz,  bununla ilgili neler yapılır ayrıca kültürel ve doğal değerler ile Adıyaman'ı nasıl ileri noktalara taşıyabiliriz şeklinde fikirler ortaya koydu. Çok kısa süre içerisinde Belediye Başkan Adayımız Süleyman Kılınç, Adıyaman’la ilgili ve şehrin geleceğine dair düşüncelerini, çözüm önerilerini yavaş yavaş kamuoyu ile paylaşacaklardır. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmayan hizmetler yapıldı. Ülkemizde büyük değişim ve gelişime imza atıldı. Adıyaman bu değişim ve gelişimden çok şükür nasibini aldı ve almaya devam edecektir. Örneğin yıllar boyunca 'çıkmaz sokak' olarak nitelendirilen Adıyaman'a Nissibi Köprüsü'nü yapan AK Parti iktidarımız hayal denilen projeleri çok kısa zaman içerisinde hayata geçirmiştir. Adıyaman'ı çıkmaz sokak' olmaktan çıkartan AK Parti iktidarımız inşallah 31 Mart'tan sonrada mahalli idareler olarak şehrimizi de kapalı kutu olmaktan kurtaracağız. Örneğin; turizm alanında devam eden yatırımların ve Hızlı Tren Projesi gibi çalışmaların çok  kısa zaman içerisinde nihayete ermesi  için çalışacağız. Böylelikle bu ve buna benzer onlarca projele ile inşallah Adıyaman'ımız çok iyi yerlere gelecektir" diye konuştu.

AK Parti Adayı Kılınç, Şire Pazarı ile ilgili sorun ve talepleri can kulağı ile dinleyerek Şire Pazarı'nın tam entegre çalışması ve cazibe merkezi haline dönüştürmek, Adıyaman'ın marka değeri olan bu ürünlerin tanıtımına katkıda bulunmak için girişimlerde bulunacaklarını dile getirdi.

Kılınç  “Seçim kampanyamıza çok hızlı başladık. Esnaf ziyaretlerimizde vatandaşlarımızı çok heyecanlı gördük. İnşallah 31 Marttan sonra tüm esnaflarımıza canlılık getirecek çalışmalarımız olacaktır. Adıyaman'ın marka değerleri ürünlerinin satıldığı Şire Pazarı bizler için son derece önemlidir.  Bir sitedir. Çarşı merkezinde yer alması büyük bir avantaj olmasına rağmen bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Örneğin park sorunu ve genişletme çalışmaları yapılabilir. Bununla ilgili projelerimizi kısa süre içerisinde açıklayacağız. Buradaki ürünlerimizi güçlü bir reklamla tanıtmamız, yerli ve yabancı turistleri buraya çekmemiz lazım. Adıyaman açık müze gibi bir yer. Şire Pazarı müthiş bir değer buranın kıymetinin bilinmesi lazım. Halkımızın teveccühü ile inşallah belediye başkanı olmamız halinde esnafımızın daha iyi bir yere gelmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 227 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü