Bugün:15 Eylül 2019 Pazar
Son Dakika
[10:09] Kahta’dan Olimpiyatlara Sporcu Gönderilecek [12:59] Turanlı, Kahtaspor Yönetici ve Sporcularını Ziyaret Etti [12:01] Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan Göreve Başladı [13:55] Kahta’da Yaz Spor Okullarına 1400 Sporcu Katıldı [14:07] Kahta’da 2019 Yılı Badem Hasadı Başladı [10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti [10:33] Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu [19:06] AK Partili Ahmet Aydın’ın Acı Günü [15:13] Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın
Başkan Akel, Projelerini Tanıttı
 
Başkan Akel, Projelerini Tanıttı
4.3.2019 10:01:58
AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Kahta Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir programda projelerini anlattı.
Facebook
 

Kahta Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi ve Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman ve İstanbul Eski Milletvekili Gazeteci Mehmet Metiner, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, Doç. Dr. İlyas Öner, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bu dünyada hep Müslümanların kan ağladığını söyledi. Aydın, “Neden ezilenler, gözyaşı dökenler, mağdur olanlar hep Müslümanlar. Neden Müslümanlar hep birbirlerini kırdırıyorlar? Bunları biliyoruz. Bunun için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Bakınız iktidarımız zamanında Kahta’ya büyük hizmetler getirdik. Büyük projeler gerçekleştirdik. İşte Nissibi Köprüsü, işte Kahta içme suyu, bunun yanında her alanda gelişmeler oldu. Örnek verecek olursak. Biz iktidara geldiğimizde Kahta’da iki lise vardı. Biri Kahta Lisesi diğeri İmam Hatip lisesiydi. Bu gün Kahta’da 18 lisemiz var. Kahta 60-70 kişilik sınıflardan tekli öğretime geçti. Kahta Devlet Hastanesinde röntgen teknisyeniydim 2 doktor vardı röntgen bozuk çalışmazdı. Bu gün 60-70 doktor var. Yeter mi yetmez. Nereden nereye geldik?” diye seslendi.

Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi ve Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Biz her zaman ilklerin partisi olduk. Vatanımızın istiklali, milletimizin istiklali için daima gayret sarf ettik. Adıyaman’a Kahta’ya ve diğer ilçelere sayamayacağımız kadar büyük hizmetler getirdik. Hizmetlerin getirilmesi devam edecek. Başta sulama olmak üzere Adıyaman’a hizmet akışı devam edecek. Belediye başkan adayı Engin Akel’in arkasında 4 milletvekili, başbakan ve cumhurbaşkanı var. İlçenize hizmet için AK Parti adayını destekleyin aksi taktirde tek başına bir belediye başkanı seçersiniz” dedi.

Mehmet Metiner ise isim vermeden yeni parti kuracak olan eski AK Partilileri eleştirdi. Metiner, “Parti hesapları kuran o içimizdeki hainlere sesleniyorum. Altın tepsi içinde bakanlık bize sunsanız, reisin tırnağına değişsek namert olalım. Seçim sonrasını düşünüyorlar. AK Parti’de düşüş olacak, sonra birileri kalkıp meşrutiyet tartışması açacak. Halkın reisten desteğini çektiğini iddia edecek, siyasal krizi tetikleyecek. Ekonomik krizi tetikleyecek, içimizde de hainler yok değil ha. Biz ne hainler gördük, anlı şanlı hainler gördük” dedi.

İsim vermeden yöredeki aşiret reislerini de eleştiren Metiner, “Halka efendilik değil, hizmetkar olmaya geliyoruz. Halka tepeden bakanları ayaklarımızın altına almaya geliyoruz. Kimse birbirinden üstün değildir. Ne atasından dolayı üstündür, ne kanından dolayı üstündür,  ne de aşiretinden dolayı üstündür. Üstünlük takvadadır. Hiç birimizin birbirinden üstünlüğü yoktur. Ne makamlarımızdan dolayı sizden üstünüz, ne de mensup olduğumuz aşiretinizden dolayı sizden üstünüz” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise yaptığı kısa selamlama konuşmasında Kahta’nın Adıyaman ve Türkiye siyasetindeki önemli rolünü anlattı. Dağtekin, Kahta her zaman Adıyaman’ın siyasetine yön veren bir ilçe olduğunu söyledi.

Konuşmalardan sonra AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, katılan kalabalığa teşekkür ederek başkan seçildiği taktirde gündemindeki 41 projeyi slayt gösterisi ile tanıttı.

Akel, projelerini şöyle sıraladı:

 

1-Sahil Yolu Projesi
2- Durak Sistemleri
3- Spora Teşvik
4- Stadyum
5- Hayvan Barınakları
6- Hayvan Pazarı
7- Organize Hayvan Bölgesi
8- İş Garantili Meslek Edindirme Kursları
9- Belediye Atölyesi
10- Çevre Yolları
11- Kentsel Dönüşüm
12- Dar Gelirli Ailelere Konut Projesi
13- Dere Islahı
14- Festival Projesi
15- Gezelim Görelim
16- Fatura Desteği
17- Badem Ticaret Merkezi
18- Sosyal Tesis
19- İbrahim Halil Mesire Alanı
20- Mahalle Kompleksi
21- Lunapark
22- Buğday Pazarı ve Değirmenciler Sitesi
23- Oto Galericiler Sitesi
24- Otopark
25- Müze
26- Hesap Verebilir Belediye
27- Merkez Cami
28- Mezarlıklarda Cami ve Morg Projesi
29- Organik Tarım ve Seracılık
30- Hastane Refakatçı Konuk Evi
31- Aşevi ve Mobil Aşevi
32- Kademe ve Lojistik
33- Personel Eğitimi
34- Havuz ve Hamam
35- Burs Desteği
36- Kurumsal Belediye
37- Kapalı Semt Pazarı
38- Eski Çarşıyı Ayağa Kaldırma Projesi
39- Şefkat Market
40- Yeni Nesil Altyapı ve Kaldırım Sistemi
41- Millet Bahçesi

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 400 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 86
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü