Bugün:15 Eylül 2019 Pazar
Son Dakika
[10:09] Kahta’dan Olimpiyatlara Sporcu Gönderilecek [12:59] Turanlı, Kahtaspor Yönetici ve Sporcularını Ziyaret Etti [12:01] Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan Göreve Başladı [13:55] Kahta’da Yaz Spor Okullarına 1400 Sporcu Katıldı [14:07] Kahta’da 2019 Yılı Badem Hasadı Başladı [10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti [10:33] Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu [19:06] AK Partili Ahmet Aydın’ın Acı Günü [15:13] Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın
KAHEV, Kahta’da Spor Odası Yaptırdı
 
KAHEV, Kahta’da Spor Odası Yaptırdı
6.3.2019 10:28:24
Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) tarafından Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe’ye spor odası yaptırıldı.
Facebook
 

Yedi kişi ile yola çıkan ve şu an sayıları on binlerle ifade edilen KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) sayesinde Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe’de eğitim gören 15-27 yaş aralığındaki orta, ağır, zihinsel ve otizmli öğrencilerimize kullanabilecekleri özellikte spor odasının yaptırıldı.

Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda düzenlenen açılış törenine Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İsmail Öner ve Mehmet Bayram, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Şevket Erşahin, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü Görevlisi Mustafa Demir, Zabıta Müdürü Hasan Çetinkaya, basın mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde yaptırılan spor odası hakkında açıklamalarda bulunan Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, “Bu spor odasının hazırlanmasında Kubilay İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Özcan Ercan öğretmenimizin aracılığı ve girişimleriyle gece gündüz demeden çalışarak bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanması sağlanmıştır. Bu süreçte Özcan Ercan öğretmenimize Okul Müdürü Abdullah Çetinkaya, Müdür Yardımcıları Orhan Bozkurt, Ramazan Tünçmen, Ramazan Deniz, öğretmenlerimiz ve kıymetli öğrencilerimiz de yardımcı olmuşlardır. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı) Yönetim Kurulu’na ve kıymetli üyelerine de öğrencilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakam Kaya, spor odasında çeşitli spor etkinliklerinde öğrencilerle birlikte spor yaptı.

Tören sonunda ise Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya tarafından spor odasının yapımında büyük emeği geçen Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na verilmek üzere Kubilay İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Özcan Ercan’ plaket takdim edildi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 412 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 86
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü