Bugün:15 Eylül 2019 Pazar
Son Dakika
[10:09] Kahta’dan Olimpiyatlara Sporcu Gönderilecek [12:59] Turanlı, Kahtaspor Yönetici ve Sporcularını Ziyaret Etti [12:01] Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan Göreve Başladı [13:55] Kahta’da Yaz Spor Okullarına 1400 Sporcu Katıldı [14:07] Kahta’da 2019 Yılı Badem Hasadı Başladı [10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti [10:33] Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu [19:06] AK Partili Ahmet Aydın’ın Acı Günü [15:13] Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın
Bakan Kasapoğlu, Kahta’da Okul Açılışına Katıldı
 
Bakan Kasapoğlu, Kahta’da Okul Açılışına Katıldı
6.3.2019 11:19:48
Kâhta’da yapımı tamamlanan Şehit Murat Toprak Ortaokulu’nun açılışı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Facebook
 

Bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için Adıyaman’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kâhta’da yapılan ve Şehit Polis Memuru Murat Toprak’ın adının verildiği 24 derslikli ortaokulun açılışını yaptı.

Açılışa Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Muhammed Fatih Toprak, İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, Adıyaman Eski Milletvekili Mehmet Metiner, Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, Kahta Belediye Başkanvekili Mehmet Dağ, Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan adayları, kurum amirleri, spor kulüpleri temsilcileri, sporcular, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, yaklaşık 1,5 yıldır inşaatı durdurulan spor kompleksi, uzun süredir gündemde olan ancak bir türlü yapılmayan yeni stat ile ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mayıs'taki temel temeli atılan, 2018 Eylül ayı sonunda tamamlanması gerekirken, müteahhidinin iflas etmesi sonucu yaklaşık 1,5 yıldan beri inşaatı durdurulan ve kaba inşaatının yüze 30’u genel yapımının ise yüzde 10’u yapılan tesis ile ilgili konuşan Bakan Kasapoğlu, konuşmasında yarısı tamamlanmış spor kompleksi inşaatında bir duraksama söz konusu olduğunu, spor kompleksinin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Konuşmasında Kahtaspor'a bu ay içersinde ödenmek üzere 100 bin TL sözü veren Bakan Kasapoğlu, bugüne kadar birçok dile getirilen stadyum ile ilgili ise Kâhta’da merkezi saha eksikliği olduğunu tespit ettiklerini ve en kısa zamanda bununda inşaatına başlayacaklarının sözünü ve bu ay içerisinde verilmek üzere Kahtaspor’a 100 bin TL destek sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’de ciddi atılımlar gerçekleştirildiğini söyleyen Bakan Kasapoğlu, Kâhta’daki okul sayısına ve okullardaki sosyal donatılara dikkat çekerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Eğitim alanında olduğu gibi spor alanında da ülkemiz ciddi bir noktaya geldi. Spor tesisi sayısı 2002 yılında bin beş yüz civarında iken bugün itibarı ile tesis sayısı beş bin civarında.

Hem Adıyaman ve hem de Kahta ilçemizde yapılan tesislere baktığımızda rakımın çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Yüzme havuzları ile futbol, basketbol sahaları ile semt sahaları ile Gençlik Merkezleri Tenis Kortları ile ve yurtları ile birlikte hakikaten gençliğe ve spora yapılan yatırım çok çok iyi anlamda. Hem Kâhta’mızda hem Adıyaman’ımızda var.

Bu kapsamda şunun müjdesini vermek istiyorum; yan tarafta yapılan yaklaşık yarısı tamamlanan spor kompleksi inşaatında bir duraksama söz konusu oldu. Ama bugün onun kararını aldık bugünden itibaren spor kompleksinin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları başlattık. Şimdiden Kâhta’mızın gençlerine, Kâhta’mızın çocuklarına, kadınlarına ve erkeklerine hayırlı olsun diyorum.

Bunun yanında biliyorsunuz Kâhta merkezimizde bir merkezi saha eksiği olduğunu tespit ettik. Takımlarımızın antrenman ve müsabaka yapmaları için inşallah en kısa zamanda bununda inşaatına başlıyoruz. Kâhta’mızın spor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Vekilim bahsetti, Kâhtasporumuzun başarıları göğsümüzü kabarttı. İnşallah Kâhtaspor’a 100 bin TL destek sözünü burada ifade ediyoruz. Bu yardımı bu ay içersinde Kâhtaspor’a yapacağız. Yine 650 kişilik yurt inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Yüzde doksanı tamamlanmış durumda. En kısa zamanda sevgili öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Gençlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bunun dışında biliyorsunuz biz gençlik merkezleri inşa ediyoruz. Kaymakam beyle konuştuk inşallah Kâhta’da okullarımızdan bir tanesini ilgili dersliklerini Gençlik Merkezine dönüştüreceğiz, orada hem öğrencilerimiz hem gençlerimiz hem de halkımız istifade edecek” dedi.

Açılışın ardından beraberinde milletvekilleri ile birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu, bir telefon bayisinde fırsat bulmuşken telefon faturasını yatırdı. Bakan Kasapoğlu daha sonra AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne giderek burada partililere seslendi.

Bakan Kasapoğlu daha sonra baraj kenarında bir restaurantta Kahtaspor kulüp temsilcileri ve sporcuları ile yemekte bir araya geldikten sonra Diyarbakır’a gitmek üzere Kahta’dan ayrıldı.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 431 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 86
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü