Bugün:14 Ekim 2019 Pazartesi
Son Dakika
[16:34] Kahtaspor Liderlik Koltuğunu Kaptırmadı [20:28] Amatör Spor Haftası Kahta’da Coşkulu Başladı [15:23] TYP Kapsamında Temizlik ve Güvenlik Personeli Alınacak [10:09] Kahta’dan Olimpiyatlara Sporcu Gönderilecek [12:59] Turanlı, Kahtaspor Yönetici ve Sporcularını Ziyaret Etti [12:01] Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan Göreve Başladı [13:55] Kahta’da Yaz Spor Okullarına 1400 Sporcu Katıldı [14:07] Kahta’da 2019 Yılı Badem Hasadı Başladı [10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti
Kahtalı Genç Bakanlığın Özel Konuğu Oldu
 
Kahtalı Genç Bakanlığın Özel Konuğu Oldu
28.3.2019 10:35:09
Kahta Gençlik Merkezi genç gönüllü üyesi Mahir Aslan gençler arasında düzenlenen kültür sanat yarışmasının konuk sanatçı olarak sahneye çıktı.
Facebook
 

Türkiye'nin 81 ilindeki gençlik merkezlerine üye olan gençler arasında düzenlenen Kültür Sanat Yarışmaları'nın Ankara'da gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katıldığı, İç Anadolu Bölgesi finallerini bakanlığın konferans salonunda 'Sahne Sırası Sende' sloganıyla düzenlenen Türk müziği yarışmaya Kahta Gençlik Merkezi genç gönüllü üyesi Mahir Aslan, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu’nun özel davetlisi olarak katıldı.

Mahir Aslan’ın bağlama gösterisi ile ve diğer sanatçıların bir birinden güzel çalışmaları ile oluşan atmosferden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Uğruna çalıştığımız tablo tam olarak budur. Bizler gençlerimizin bugün olduğu gibi her zaman bir araya gelip dostça ve kardeşçe aynı sahneyi paylaşmalarını istiyoruz. Yaşamları boyunca sevgiyle çalışmalarını ve eserlerini ortaya koyarken de kaliteye, daha güzele ulaşma yönünde gayret göstermelerini arzu ediyoruz. Bu kapsamda çalışılan ortaya konulan bu tablo iyi bir yolda olduğumuzu gösteriyor" diye konuştu.

Kasapoğlu, konuşmasının ardından gençlere sürpriz yaparak sahnede türkü söyledi. Bakan Kasapoğlu, "Gönül Dağı" ile "Bahçe duvarından aştım" türkülerini seslendirdi. Gençler de, Bakan Kasapoğlu'nun söylediği türkülere eşlik etti.

Mahir Aslan ise konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı: “İç Anadolu Bölgesi finallerinin yarıştığı bir etkinliğe özel davet ile Adıyaman adına katılmam onur verici bir duygu. Adıyaman’ımızı ve gençleri en güzel şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Başta yarışmaya davet eden Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu’na, bana her türlü desteği sağlayan Gençlik Spor ve Gençlik Merkezi Müdürlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 Bu haber toplam 391 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 87
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 48
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü