Bugün:11 Temmuz 2020 Cumartesi
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Başkan Turanlı, Göreve Başladı
 
Başkan Turanlı, Göreve Başladı
11.4.2019 15:17:41
31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Kâhta Belediye Başkanı seçilen İbrahim Yusuf Turanlı, yoğun bir kalabalık eşliğinde Kahta Belediyesi’ne geçerek göreve başladı.
Facebook
 

Kahta Belediyesi önünde kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, gelen herkesle tek tek tokalaştıktan sonra halka hitaben yaptığı konuşmada; “Halkımız en iyi hizmeti yapacağımızdan emin olsun. Kimseyi ayrıştırmadan, bölüştürmeden, parçalamadan bir bütün olarak Kâhta’ya hizmet edeceğiz. Dün bir siyasi partinin mensubuydum bugün Kâhta’nın belediye başkanıyım. Siyasi parti rozetimi çıkarttım, Kâhta Belediye Başkanı rozetini takıyorum. Kâhta’mızın her tarafına eşit bir şekilde hizmet götüreceğimizden herkes emin olsun. Kimsenin endişesi olmasın ve kimse farklı düşünce içerisine girmesin. Dün ne isek bugünde aynıyız. Yarın da aynısı olacaktır. Dünü geçmişte bıraktık, bugün geleceğimize bakıyoruz. Bir kez daha burada sizlerin huzurunda gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü onları sizler seçtiniz. Halkımızın kararına saygı gösterip teşekkür etme hakkımız var. Ben buradan vefat etmiş belediye başkanlarımıza rahmet, sağ olanlara ise huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Seçim süresince güvenliğimizi sağlayan emniyet mensuplarımıza, bizlerin mesajlarını halkımıza ulaştıran basın mensuplarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ve sırtımıza büyük bir sorumluluk yükleyen değerli Kâhtalı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri sizlere karşı mahçup bırakmasın.

Yola çıkarken ne söz verdiysek sözümüzün arkasında olacağız. İlk gün ne dediysek bundan sonrada aynısını söyleyeceğiz. Belediyeyi halkımızın ayağına götüreceğiz. Farklı bir şey söylemeyeceğiz. Biz geçmişe değil önümüze bakacağız. Şeffaf bir belediyecilikle sizlerin karşısına çıkacağız. Her vatandaşımızın bilgi sahibi olması için gelir ve giderlerimizi, ihalelerimizi ve meclis kararlarımızı kendi resmi web sitemizde yayınlayacağız” dedi.

Konuşmasının ardından makam odasına geçen Başkan Turanlı, makam odası girişinde Belediye Başkanvekili Hamza Özer tarafından karşılandı. Başkan Turanlı, daha sonra makam odasına giderek makam koltuğuna ilk önce Kahta’nın güllerinden olan Hamza’yı oturttu. Daha sonra makam koltuğunu Hamza’dan devraldı.

Geçmişte belediye başkanlığı yapmış biri olarak tecrübe ile halkımıza en güzel hizmetleri sunacaklarını ifade eden Başkan Turanlı; “Kurumsal ve profesyonel bir hizmet anlayışı ile halkımıza hizmet edeceğiz. Hedefimiz Kâhta’ya kalıcı hizmetler kazandırmak. Tabi ki bu hizmetleri yaparken halkımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın görüş ve önerilerini de dikkate alacağız. Görev yaparken eleştirilere açık olacağız. Eleştirinin olduğu yerde daha güzel ve daha iyi hizmetler yapıldığına inanıyoruz. Biz halkımıza güveniyoruz. Halkımız da bize güvendiği için bizleri bu göreve layık görmüştür. Halkımızın güvenine layık olmaya çalışacağız. Çünkü halkımız en güzel hizmetlere layıktır” dedi.

Kahta Belediyesi’nin mali durumuna da değinen Başkan Turanlı, “Belediyemizin mali durumu ile ilgili gerekli resmi bilgileri aldıktan sonra bunu yapacağımız bir basın toplantısı ile halkımızla paylaşacağız. Bu konuda halkımızdan 10 günlük bir zaman ve hoş görü istiyoruz. Ve inşallah yapacağımız planlama sonucunda 3 ay içersinde hizmetlerimize başlayacağız. Belediyecilik ekip işidir, ekibime ve personelime güveniyorum” dedi.

Başkan Turanlı konuşmasının sonunda, seçim sürecinde verdiği tüm sözlerinin arkasında olduğunu, görevini layığı ile yapan herkesin görevine devam edeceğini belirterek, özellikle vatandaşlardan tebrik çiçekleri yerine Kahtaspor’a bağışta bulunmalarını istedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 Bu haber toplam 673 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü