Bugün:12 Temmuz 2020 Pazar
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Toprak: “Yatırım Yapan Herkesin Yanındayız”
 
Toprak: “Yatırım Yapan Herkesin Yanındayız”
25.2.2020 16:59:11
AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Kahta OSB’de incelemelerde bulundu.
Facebook
 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, beraberinde AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni ile birlikte Kahta Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımlarını tamamlayıp üretime geçen işletmeleri ve Özel Kahta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

OSB’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Toprak, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerin işbirliği içerisinde bir çalışma yürüttüğünü ifade ederek, Kahta sanayisine can damarı olduklarını söyledi.

Sanayicilere yeni üretim alanlarının oluşturulması ve istihdamın arttırılması amacıyla planlanan projelere her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Milletvekili Toprak, incelemeleri sırasında tespit ettiği eksikliklerin giderilmesi için ilgililerle görüşerek çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

Yatırımcıların Adıyaman’a yapacağı her türlü girişim ve yatırıma ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini ifade eden Milletvekili Toprak, Kahta OSB’nin de bu anlamda yatırımlara hazır olduğunu söyledi.

Milletvekili Toprak, “Adıyaman’ımız barışıyla, huzuruyla, kıymetli yatırımcıların yapacağı her türlü yatırıma hazır vaziyette. Birkaç küçük eksik var. Onları da ivedi bir şekilde çözüme kavuşturmak için ilgili kurumlarımızla gerekli görüşmeleri yaptım. Organize sanayi bölgemiz ideal bir bölge olma yolunda hızla ilerliyor. Tekstil, tarım ve mobilya başta olmak üzere birçok sektörde bir merkez konumunda. Elhamdülillah, bugün burada yaklaşık 3 bin Hemşerimiz çalışıyor, üretiyor evine ekmek götürüyor. Bu bölgede bulunan OSB Koleji de mesleki anlamda aranan, nitelikli ve kalifiye elemanlar yetiştirmeye başladı. Ülkemizin ekonomisine, İlimizin ve ilçelerimizin istihdamına, üretimine katkıda bulunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kahta Badem ve Fıstık İşleme Tesisinde de incelemelerde bulunan Milletvekili Toprak, Kahta’nın elde ettiği rekolte ile Türkiye’de birinci sırada yer aldığını söyledi.

Milletvekili Toprak, “Ülkemizin badem ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Kâhta’mızda, hem çiftçilerimiz profesyonel tarıma geçmiş, hem de işletmelerimiz üretimden pazarlanmasına kadar bütün aşamalarını tek noktada tamamlıyor. Dolayısıyla sadece yurtiçinde değil, aynı zamanda ihraç etme imkânı var. Hem ülkemiz hem de ilimiz için badem üretimini daha da artırmamız gerekir. Bu da sulu tarımla olur. İnşallah devam eden sulama projelerimizi ivedilikle bitirip tarım potansiyelini en yüksek noktalara çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Milletvekili Toprak’ın programı, STK, basın mensupları ve esnaf ziyaretleriyle gece geç saatlere kadar devam etti.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 389 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü