Bugün:12 Temmuz 2020 Pazar
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı
 
Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı
1.6.2020 17:23:06
Kırsal kesime yönelik hizmet kalitesini her geçen gün artırarak yaptığı çalışmalarla köyleri daha yaşanılabilir hale getiren Adıyaman İl Özel İdaresi, asfalt sezonunu açtı.
Facebook
 


Asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte Vali Aykut Pekmez, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet can Erdoğan’la birlikte Adıyaman İl Özel İdaresine ait Kahta yolu Kuruçay mevkiinde bulunan asfalt plentinde incelemelerde bulundu.

Günlük bin ton asfalt üretimi yapan asfalt plentinde incelemelerde bulunan Pekmez, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık’tan asfalt üretim tesisinin durumu, çalışma kapasitesi ve üretilen malzemenin kalitesi ile yapılan programa uygun çalışma takvimi hakkında bilgi aldı.

2020 yılı asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte Adıyaman merkez ve ilçelere bağlı kırsal kesimdeki tüm yerleşim birimlerinin yol bakım ve onarımlarının İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını belirten Vali Pekmez, şu ifadeleri kullandı: “Bu yılki yatırım programı kapsamında İl Özel İdaresi ekiplerimiz il genelinde yaklaşık 2 bin 600 kilometre asfalt yapımı gerçekleştirecek. Çetin geçen kış mevsimi sonrası asfalt sezonunu başlattık. Yoğun yağış sonrası bozulan tüm köy yollarının bakım ve onarımını yapacağız. Bilindiği gibi bu yıl çetin bir kış mevsimi yaşadık. Karla mücadele biter bitmez ekiplerimiz bu sefer çamurlaşan yollarımızı yeniden stabilize hale getirmek, bozulan asfaltlarımızı yama ekiplerimizle daha konforlu hale getirmek için yine yollara koyulacak. İl Özel İdaremiz kırsal kesime yönelik hizmet kalitesini her geçen artırmaktadır. Bütün amacımız hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızın memnuniyetini ve kentimizin yaşam kalitesini daha üst noktalara çıkartmak ve bu anlamda çalışmalarımızın da bu uygulama içerisinde yer almasını sağlamaktır. Artık şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ülke genelinde kentlerde hep birlikte gördüğümüz, hissettiğimiz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün en ücra köylerimize kadar uzanmıştır. Bu hamlenin gerçekleşmesinde emek veren, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

2020 yılı asfalt sezonunun kırsal kesime hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan ise, “İl genelinde İl Özel İdaresinin çalışma sahası alanında yaklaşık 4 bin kilometre yol ağımız bulunmaktadır. Adıyaman merkez ve ilçelerimize bağlı tüm köylerimiz de 2020 yılı asfalt sezonunu başlattık. Asfalt, yama, bakım ve onarım çalışmaları Kasım ayına kadar devam edecek. Yeni sezonunun ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen Sayın Valimize, İl Özel İdare Genel Sekreterimize, İl Genel Meclis Üyelerimize ve işçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Asfalt plentindeki incelemelerinin ardından asfalt ekibiyle görüşerek sohbet eden Vali Aykut Pekmez, 2020 yılı çalışma sezonunun bereketli, kazasız ve belasız bir yıl olması temennisinde bulundu.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 172 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü