Bugün:24 Ocak 2021 Pazar
Son Dakika
[14:56] Haci Bozkurt’un ismi Kahta’da yaşayacak [15:53] Başkan Çatan: Esnafa en az 20 bin TL faizsiz kredi desteği verilmelidir [15:51] Ataşehir Belediyesi’nden Kahta Belediyesi’ne kitap desteği [16:55] Milletvekili Toprak, Kahta’da çeşitli temaslarda bulundu [16:53] Kimyasal atık köylüleri endişelendiriyor [14:51] Kahta-Diyarbakır yolunda kaza: 4 yaralı [14:44] Karakuş Tümülüsü’nde Kahtalıların kar keyfi [14:42] Kahta'da kar yağışı nedeniyle 32 köy yolu ulaşıma kapandı [11:31] Kahta’da sis ulaşımı olumsuz etkiledi [11:29] Kahta Belediyesi'nden Yazar Şahinder Öncü Fırat’a destek
Adıyaman Kadın Yaşam Derneği’nden Açıklama
 
Adıyaman Kadın Yaşam Derneği’nden Açıklama
26.9.2012 11:10:14
Semra Karadağ, evinde darp edilmiş halde bulunan kadının ölümüne ilişkin, "Sebebi ne olursa olsun, hiç kimsenin öldürülmesi kabul edilemez" dedi.
Facebook
 

 

Adıyaman Kadın Yaşam Derneği Başkanı Semra Karadağ, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de her gün onlarca kadının yakınları tarafından şiddete uğradığını ya da katledildiğini öne sürdü.
"Kadın Dostu Kentler" projesine dahil olan Adıyaman'da bu tür olayların yaşanmasından üzüntü duyduklarını ifade eden Karadağ, şöyle devam etti: "İlimizde, Medine, İpek ve Hacer'den sonra, bir kadın arkadaşımız daha katledildi. Hacer Girgin adlı kadın arkadaşımız kocası tarafından dövülerek hastanelik edildi. Kaldırıldığı Adıyaman Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 7 gündür yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Başta ailesine, yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Sebebi ne olursa olsun hiç bir kimsenin öldürülmesi kabul edilemez. Bizler şiddetin ve ölümlerin sıradanlaşmasını, gazete köşelerinde birer sayısal haber gibi yer almasını ve toplumun kadın katliamlarına alışmasını kabul etmiyoruz. Kadın katliamlarının kanıksanmasını çok tehlikeli bir durum olarak görüyoruz" dedi.
Karadağ, kadınların öldürülmesini 'cinnet geçirme, öfkeyi kontrol edememe ya da namus meselesi olarak görmediklerini, kadın katliamlarının eril zihniyete dayandığını ve cinsel, sınıfsal, toplumsal ve tarihsel bir arka planının olduğunu' ileri sürdü.
Evinde darp edilmiş halde bulunan Hacer G, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, eşi Menderes G. ise tutuklanmıştı.
Kahta Olay Haber Merkezi

 Bu haber toplam 5533 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 97
İyi %9 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 55
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü