Bugün:12 Temmuz 2020 Pazar
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Adıyaman Kadın Yaşam Derneği’nden Açıklama
 
Adıyaman Kadın Yaşam Derneği’nden Açıklama
26.9.2012 11:10:14
Semra Karadağ, evinde darp edilmiş halde bulunan kadının ölümüne ilişkin, "Sebebi ne olursa olsun, hiç kimsenin öldürülmesi kabul edilemez" dedi.
Facebook
 

 

Adıyaman Kadın Yaşam Derneği Başkanı Semra Karadağ, dernek binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de her gün onlarca kadının yakınları tarafından şiddete uğradığını ya da katledildiğini öne sürdü.
"Kadın Dostu Kentler" projesine dahil olan Adıyaman'da bu tür olayların yaşanmasından üzüntü duyduklarını ifade eden Karadağ, şöyle devam etti: "İlimizde, Medine, İpek ve Hacer'den sonra, bir kadın arkadaşımız daha katledildi. Hacer Girgin adlı kadın arkadaşımız kocası tarafından dövülerek hastanelik edildi. Kaldırıldığı Adıyaman Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 7 gündür yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Başta ailesine, yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Sebebi ne olursa olsun hiç bir kimsenin öldürülmesi kabul edilemez. Bizler şiddetin ve ölümlerin sıradanlaşmasını, gazete köşelerinde birer sayısal haber gibi yer almasını ve toplumun kadın katliamlarına alışmasını kabul etmiyoruz. Kadın katliamlarının kanıksanmasını çok tehlikeli bir durum olarak görüyoruz" dedi.
Karadağ, kadınların öldürülmesini 'cinnet geçirme, öfkeyi kontrol edememe ya da namus meselesi olarak görmediklerini, kadın katliamlarının eril zihniyete dayandığını ve cinsel, sınıfsal, toplumsal ve tarihsel bir arka planının olduğunu' ileri sürdü.
Evinde darp edilmiş halde bulunan Hacer G, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş, eşi Menderes G. ise tutuklanmıştı.
Kahta Olay Haber Merkezi

 Bu haber toplam 5072 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü