Bugün:17 Haziran 2019 Pazartesi
Son Dakika
[10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Kahta İlim Yayma Cemiyeti’nden Tünçmen’e Ziyaret
 
Kahta İlim Yayma Cemiyeti’nden Tünçmen’e Ziyaret
4.9.2018 12:39:50
İlim Yayma Cemiyeti Kahta Şubesi Yönetim Kurulu, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’e ziyaret ederek, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.
Facebook
 

Sohbet ortamında geçen ziyarette İlim Yayma Cemiyeti’nin vizyonu ve misyonu üzerinde duruldu. Ayrıca, Kahta’daki gençliğe yön verilerek vatana ve millete faydalı bireylerin yetiştirilmesi hususunda fikir alışverişinde bulunuldu.

1951’de kurularak süre gelen, İlim Yayma Cemiyeti’ne bir nebze olsa güç katmak için var gücüyle kendilerini cemiyete adadıklarını belirten İlim Yayma Cemiyeti Kahta Şubesi Başkanı Bilal Akgül, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile her türlü çalışmada yer alabileceklerini, üzerlerine düşen bir şey olursa seve seve yapacaklarını söyledi.

Başkan Akgül, “Geleceğin teminatı olan gençlerle ilgilenen Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’i ziyaret etmek aynı amaca, hedefe hitap eden cemiyet olan bizleri memnun etti. İlim Yayma Cemiyeti olarak yapacağımız ve yapmayı düşündüğümüz çalışmalarla ilgili de desteklerini yanımızda görmek bizleri ayrıca memnun etmiştir. 1951 de kurulan İlim Yayma Cemiyeti vatana ve millete faydalı bireyler yetiştirme gayretinde olmuştur. Bizler arkadaşlarımızla beraber, İlim Yayma Cemiyeti’ne bir nebze de olsa güç katmak için var gücüyle kendimizi cemiyete adadık” dedi.

Kahta’da yapılan eğitim çalışmaları ile ilgili, İlim Yayma Cemiyeti yönetimine,  bilgi veren, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, cemiyetin Kahta’da da açılarak faaliyete başlamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Tünçmen, “Ülkemizin kamu yararına çalışan ve güzide kurumlarından biri olan İlim Yayma Cemiyeti yöneticileri nezaket ziyaretinden bulundukları için kendilerine teşekkür ediyorum. İlim Yayma Cemiyeti, gençliğe yön vererek vatana ve millete faydalı bireylerin yetiştirilmesinde önemli katkıları olduğunu düşünüyorum. Çünkü, İlim Yayma Cemiyeti'nin taşımış olduğu vizyon ve misyonu gereği gençliğe büyük önem veriyor. Bu anlamda vatana ve millete faydalı bireylerin yetiştirilmesi noktasında her türlü desteği vermeye hazırız. Bizim için kamu yararına çalışan gençlere dokunan, güzellikleri besleyen ve yaşatan herkes çok değerlidir. Bu sorumlulukları üstlendikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum. Memleketin güzelliklerini besleyen ve yaşatan dinamik kesimlere ihtiyacı var. Biz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen her türlü desteği sunmaya hazırız. Amacımız güzel bir gelecek oluşturmak. Paydaş olarak her türlü çalışmayı yapmaya hazırız” diye konuştu.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 474 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü