Bugün:23 Şubat 2019 Cumartesi
Son Dakika
[17:52] Recep İçme Suyu 2019 Yatırım Programına Alındı [14:13] Anticos Çiğköfte Kahta’da İlk Şubesini Açtı [14:12] Toprak, “Koçali Barajında Sözleşme İmzalandı” [14:09] Gençler, Yazar Suat Tekin’le Buluştu [14:08] AK Parti'den Şire Pazarı Esnafına Ziyaret [09:57] Kahta Gençlik Merkezi’nde Yeşil Oda Açılışı Yapıldı [09:55] KYK Yurdunun İnşaat Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor [18:01] Toprak, Kahta'da Seçim Çalışmalarına Katıldı [17:06] Esnaf Kredi Kooperatifine Teşekkür Belgesi Verildi [17:29] Başkan Turanlı, Güven Tazeledi
Aydın, Kahta’daki Projeler Hakkında Bilgi Verdi
 
Aydın, Kahta’daki Projeler Hakkında Bilgi Verdi
14.9.2018 13:54:21
AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat, Kahta’daki STK temsilcileri ile bir araya gelerek, yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgi verdiler.
Facebook
 

Kahta Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanvekili Ramazan Erdal, Akıncılar Beldesi Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Bölükyayla Belde Belediye Başkanı Ramazan Yavuz, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni ile ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat, Kahta’nın daha iyi bir yere gelebilmesi için yapılan ve yapımı devam eden çalışmalardan bahsederek ilçenin daha iyi gelişmesi adına birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Kahta ilçesinin gelişmesi ve kalkınması üzerine projelerin konuşulduğu toplantıda konuşan Milletvekili Ahmet Aydın, “Adıyaman’ı Siverek Diyarbakır ve Güneydoğu illerine bağlayan Kahta-Nissibi arasındaki devlet karayolunda başlatılan yol yenileme ve bölünmüş yol çalışmaları tamamlandığında, Kahta-Adıyaman-Gölbaşı arasındaki yollar sıcak asfalt yapılacak. Şuanda dökülen mucurlar geçicidir. Bakım onarım amaçlı yapılıyor. Kışı daha rahat atlamak adına yapılan geçici bir çalışmadır. Kahta, AK Parti döneminde gerçekten çağ atlayan önemli yatırımlarla buluştu. Haydaran İçmeye Suyu ve Arıtma Tesisi, sulama projeleri, Kahta-Adıyaman-Gölbaşı hızlı tren hattı projesi, eğitim, sağlık, Ebu Sadık Parkı Mesire Alanı, Sahil Yolu Projesi, İ. Halil Mesire Alanı Projesi, Kadın Gelişim Merkezi Projesi, Şire Pazarı, SYDV binası gibi projeler ile cazibe merkezi haline geliyor. Bu projeler ile Kahta’nın adeta çehresi değişti. Bunlar yeterli mi? Elbette ki yetmez. Bizler daha da iyisini başarmak adına hizmetlerimize devam etmeye gayret edeceğiz. Sulama projeleri bizim için çok önemli. Koçali, Gömükan ve Büyük Çay Projeleri Adıyaman ve Kahta topraklarına hayat verecek” dedi.

Toplantı sonrası AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat, beraberindeki heyet ile birlikte Kahta’da yapımı devam eden yatırımları yerinde inceleyerek ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 404 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %55 86
İyi %10 16
Orta %6 9
İdare Eder %28 44
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü