Bugün:17 Haziran 2019 Pazartesi
Son Dakika
[10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Sincik’te Köyler Modern Yollara Kavuşuyor
 
Sincik’te Köyler Modern Yollara Kavuşuyor
25.9.2018 09:24:19
Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından Sincik ilçesine bağlı olan Çamdere Köyü’nde yoğun bir çalışma sürüyor.
Facebook
 

Ekipler tarafından gerçekleşen çalışmalar kapsamında köylerin yolları modern bir hale dönüştürülüyor.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ise, şunları kaydetti; “Sincik ilçemize bağlı olan Çamdere köyümüzde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İl Genel Meclis üyemiz Mehmet Karaca ile birlikte bugün Sincik ilçemizi ziyaret ediyoruz. Sincik ilçemizdeki en büyük köy olan Çamdere köyümüz yaklaşık 350 haneden oluşmaktadır. Köy nüfusu 3 bine yakındır, 750 öğrencimizde bu köyümüzde eğitim görmektedir. Bu köyümüz Recep grubu içme suyundan suyunu alıyor. 2016 yılı içerisinde köyümüzün alt yapısını yapmış bulunmaktayız. O tarihte yapmış olduğumuz bu hizmetin bedeli 1 milyon TL’ydi. Bugün ise yaklaşık 8 bin metrekarelik alanı kilitli parke taşları ile donatıyoruz. 8 bin metrekarelik alana ek olarak da 20 bin metrekare ekleyeceğiz. Ayrıca bu köyümüzde asfalt çalışması tüm hızıyla devam ediyor. 1. ve 2. kat asfalt bakım, onarım ve yama işlemi devam ediyor. Yapmış olduğumuz ziyaret çerçevesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Gittiğimiz yerde yapmış olduğumuz istişareler sonrasında yapılması gereken hizmetleri tespit ediyoruz. Köylerimize ne kadar hizmet yapsak azdır. Çünkü köylerimizde yaşayan halkımız hizmetin daha fazlasını hak ediyor” dedi.

Sincik ilçesinin her dönem AK Parti’ye rekor bir şekilde oy verdiğini hatırlatan Erdoğan, açıklaması şu şekilde sürdürdü; “Her seçimde olduğu gibi son seçimde de Sincik ilçemiz şampiyonluğunu korunuştur. Gittiğimiz her yerde Sincik ilçemizin şampiyon ilçe olduğunu söylüyorlar. Bizler Sincik ilçemizle gurur duyuyoruz. 2017 yılı içerisinde Sincik ilçemize yaklaşık 5 milyon TL’lik yatırımı KÖYDES ve İl Özel İdaresi’nin bütçesiyle yaptık. Yakın bir tarihte Sincik ilçemizde 1. ve 2. kat asfalt çalışması, sulama havuzları yapıldı. İl Özel İdaresi ekibimiz tüm hızıyla Sincik ilçemizde yoğun şekilde çalışıyor. Bu hizmetlerin halka sunulmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Adıyaman milletvekillerimizden Ahmet Aydın’a, İbrahim Halil Fırat’a, Muhammed Fatih Toprak’a, Yakup Taş’a, çok teşekkür ediyorum. Bölgenin İl Genel Meclis üyeleri de köylerde halkın sorunlarını sürekli olarak dinliyorlar. İl Genel Meclis üyesi Mehmet Karaca halka sürekli olarak diyalog içerisinde. Sincik ilçemiz gereken hizmeti alıyor. Sincik ilçemize yapılan bütün hizmetlerde milletvekilimiz Ahmet Aydın’ın imzası vardır. Elimizden gelen bütün imkanlar çerçevesinde Sincik ilçemize daha fazla hizmet edeceğiz. İlçe halkımıza hizmet edebilmek için çalışanlarımıza kendimizi seferber ediyoruz. Sincik ilçemiz her şeyin en iyisini hak etmiştir. Bizler Sincik ilçemizden gurur duyuyoruz” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 442 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü