Bugün:22 Temmuz 2019 Pazartesi
Son Dakika
[10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı
 
İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı
20.10.2018 11:08:32
Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyamanlılar Vakfı’nın güç birliği yaparak bu yıl birincisini düzenledikleri ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla görkemli bir şekilde açılışı yapılan Adıyaman Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı’daki etkinlik alanında büyük bir coşkuyla devam ediyor.
Facebook
 

21 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Adıyaman Harfane Ekibi ve yerel sanatçıları tarafından muhteşem konserler verilerek, halkoyunları tarafından unutulmaz gösteriler sunuldu.

Büyük bir coşkuyla devam eden Adıyaman Tanıtım Günlerinin ikinci günü programına İstanbul Valisi Vasip Şahin'de katıldı. Yenikapı’daki etkinlik alanına gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin'i Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak karşıladı. Etkinlik alanında yaklaşık 1 saat kalan Vali Şahin, yöresel ürünlerin sergilendiği stantları tek tek gezerek sergilenen ürünlerle ilgili Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’dan bilgi aldı.

Adıyaman mutfağına has yemekleri ve tarımsal ürünleri tadan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bütün stantları tek gezerek Adıyaman'ın tarihi ve turistik mekânlarını gösteren stantları gezmeyi de ihmal etmedi.

Vali Şahin son olarak Adıyaman Valiliği standını ziyaret ederek, burada kendisine ikram edilen tarımsal ürünlerin tadına baktı. Adıyaman standı görsel zenginliği ile katılımcılardan büyük beğeni topladı. Adıyaman standına konulan tarihi ören yerlerinin maketleri ile Nemrut Dağı ve diğer tarihi mekânların fotoğrafları büyük ilgi gördü. Adıyaman için ayrılan stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, değişik dillerde hazırladığı tanıtım kitap ve broşürlerini, Tanıtım CD'lerini ve tanıtım afişlerini çanta içerisinde hazırlayarak, gelen ziyaretçilere dağıtımını gerçekleştirdi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 456 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü