Bugün:17 Haziran 2019 Pazartesi
Son Dakika
[10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İyilik-Der Kahta Temsilciliği Faaliyetlerini Anlattı
 
İyilik-Der Kahta Temsilciliği Faaliyetlerini Anlattı
8.11.2018 11:32:57
İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik-Der) Kahta Temsilciliği yöneticileri ilçedeki basın mensupları ile bir araya gelerek dernek faaliyetlerini basın ile paylaştı.
Facebook
 

İyilik-Der Kahta Temsilcisi Ekrem Kılınç, ‘Yeryüzünde İyiliğe Dair Ne Varsa’ sloganıyla dünyanın bir çok yerine yardım götürdüklerini belirterek, dernek olarak faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kahta başta olmak üzere tüm ülkedeki hayırseverlerin yardımıyla yetimleri koruyarak kimsesizlere sahip çıktıklarını vurgulayan Kılınç, aynı zamanda öğrenci okuttuklarını, yoksullukla mücadele hedefiyle kalıcı istihdam ve rehabilitasyon projeleri ile her zaman ve herkese iyilik yapmak için uğraştıklarını ifade etti.

Kılınç, “İnsanlık uğruna çıktığımız bu yolda, dünyayı iyilikle kuşatmak istiyoruz. Yetimleri koruyor, kimsesizlere sahip çıkıyoruz. Öğrencileri okutuyor, yoksullukla mücadele hedefiyle kalıcı istihdam projeleri ile her zaman ve herkese iyilik yapmak için uğraşıyoruz. Amacımız yardımı insana dönüştürmek, insanların ruhuna dokunmak, yüzlerini güldürmek ve gönüllülerimizle birlikte daha iyi bir dünya kurmaktır. Bu anlamda Nijer’de su kuyusu yapıldı. Her Ramazan ayında Kahta’daki ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere gıda ve kumanya yardımı yapıldı.

Her yıl Ramazan veya Kurban Bayramı’nda yetim çocuklar giydirildi. Her yıl Ramazan ayının 15’inde Dünya Yetimler Günü dolayısıyla dernek gönüllülerimiz, Kahta’daki yetim ailelerin evinde iftar programı gerçekleştirdi. Her Kurban Bayramı’nda Afrika ülkelerine, alınan vekalet kurbanları gönderildi. Kahta İyilik-Der temsilcisi olarak, Afrika ülkelerinden Burkino Faso’ya giderek verilen kurban bağışlarını bizzat kestirerek oradaki ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdik. Suriye’ye bir tır gıda ve giyimden oluşan muhtelif ihtiyaç malzemesi gönderildi. Her yıl Afrika ülkelerine, her aileye üçer tane olmak üzere süt keçisi gönderildi. Suriyeli ihtiyaç sahiplerine muhtelif zamanlarda gıda, et dağıtımı yapılıyor. 2015’ten beri her ay Suriyeli 8 yetim çocuğa aylık 100 lira nakdi yardım yapılıyor. Kış aylarında özellikle Suriyeli ailelere soba ve yakıt yardımı yapıldı. Kış aylarında ihtiyaç sahibi aile ve fertlere kazak, ayakkabı ve battaniye yardımı yapılıyor. Yaz okulu çalışmalarına gönüllülerimizle birlikte destek verdik. Suriyeli çocukların eğitimi için kurslar organize ettik. Suriyeli çocuklara kırtasiye yardımında bulunduk” dedi.

Kılınç, bu yardımlara destek olmak isteyen ve tek başına bu faaliyetleri gerçekleştiremeyeceğini düşünen hayırsever vatandaşları da istedikleri zaman derneklerine beklediklerini sözlerine ekledi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 372 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü