Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
Toprak, Saadet Partili İslam’a Dava Açtı
 
Toprak, Saadet Partili İslam’a Dava Açtı
10.11.2018 09:42:37
AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, SP Milletvekili Cihangir İslam’a 31 Ekim’deki Meclis konuşmasında AK Parti Milletvekillerine hakaret ve kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tazminat davası açtı.
Facebook
 

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, konu hakkında yaptığı açıklamada; “Son dönemde FETÖ’ye karşı mücadelemize bilinçli bir şekilde yürütülen karalama, itibarsızlaştırma kampanyasının olduğunu açıkça ifade etmek isterim.

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam, genel kurul konuşmasında; partimizin milletvekillerini doğrudan doğruya hedef alarak ve birden çok kez ısrarla; batıl olmakla, makyavelist, oportünis olmakla, muhalifleri, dürüst insanları, hakkı söyleyenleri, tasfiye etmekle, zulmetmekle, zalim olmakla itham etmiş beddua seanslarından esinlendiği belli olan bu kişi eleştiri ve ifade özgürlüğünü sınırlarını açıkça aşmıştır.

Cihangir İslam’ın akla, mantığa, vicdana aykırı olan bu iddiaları kesinlikle kabul edilebilir ve tahammülü mümkün iddialar değildir. Bu iddialarla açık ve galiz hakaretlerde bulunarak değerlerimize saldırıda bulunmuştur. Düşünce ve ifade özgürlüğü temelinde değerlendirilmesi mümkün olmayan bu çirkin hakaret ve iftiraları hem hukuka aykırı, hem de kişilik haklarını ihlal eder niteliktedir.

Bir insanın dini değerlerini sorgulamak, onun inancının aksine kula kulluk etmekle, Allah’a kulluk etmemekle ve batıl olmakla itham etmek asla ve asla siyasal bir eleştiri olarak kabul edilemez.

Bu kişi, maalesef 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanan mücadeleyi iki batılın çatışması olarak nitelendirmiştir.

Ülkemizde 15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen ve yüzlerce insanımızın şehit olmasına ve binlerce kişinin yaralanmasına yol açan kanlı darbe girişimi, FETÖ/PYD Terör Örgütü tarafından gerçekleştirildiği herkes tarafından bilinen ve kabul edilen bir gerçektir.

15 Temmuz gecesi yaşanan bu hain kalkışmanın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, yüce milletimizin feraseti, direnci ve kahramanlıkları ile püskürtüldüğü, başarısız kılındığı, yine o gece yüce meclis çatısı altında bulunan her partiden milletvekilinin bu mücadelenin içinde yer aldığı, darbeye karşı direndiği taraflı-tarafsız tüm kesimlerce kabul edilen bir gerçektir.

Bu şahıs partimiz milletvekillerine dönerek hanginiz meydandaydı diye sormuştu, tüm milletimiz gibi bende o gece 15 Temmuz gecesi 16 Temmuz öğle saatine kadar ve haftalarca meydanlardaydım, dava sürecinde talep edeceğimiz hts kayıtlarında bu açıkça görülecektir.

Tüm bu gerçeklere rağmen milletçe yüzyıllarca unutulmayacak bu destansı mücadeleyi, gazi meclis çatısı altından ve bu darbeye karşı durmuş milletvekillerini hedef alarak iki batılın çatışması olarak nitelendirmek en hafif tabirle bir akıl tutulmasıdır. Cihangir İslam bu ifadesi ile aynı zamanda gazilerimize ve şehitlerimizin aziz hatırasına saygısızlıktan geri durmamıştır.

İfade özgürlüğü ve eleştiri hakkı hiçbir zaman kişilerin uluslararası metinlerle, anayasayla ve yasalarla güvence altına alınan onur ve saygınlıklarının ihlali aracı olarak kullanılamaz.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın, 31 Ekim’deki tarihli genel kurul konuşmasındaki bu ifadeleri nedeniyle 10 bin liralık manevi tazminat davası açtığımı basınımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururum.

Devletimize, cumhuriyetimize, demokrasimize, özgürlüğümüze, milli iradeye ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış olan FETÖ darbe girişimini tekrar lanetliyor tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 387 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü