Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
Yılancı, Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
 
Yılancı, Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
10.11.2018 16:19:56
AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Yılancı, beraberinde kalabalık bir topluluk ile belediye başkanlığı için AK Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı.
Facebook
 

Kahta’da yerel siyasetin önde gelen isimlerinden biri olan Ömer Yılancı, AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adaylık müracaatını yaptı. Ömer Yılancı ve beraberindeki kalabalık topluluğu AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni karşıladı.

Parti binasında düzenlenen başvuru töreninde ilk olarak konuşan AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, konuşmasında; “İlk başta aday adayımız Ömer Yılancı ve beraberinde gelen tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bizim burada birlik ve beraberliğimiz odur ki yarın adayımız kim olursa olsun, aday adaylarımızla inşallah birlik ve beraberlik içinde, hep beraber AK Parti çatısı altında çalışacağımıza ben eminim. Ben buradan Ömer Bey’e ve ekibine ve gelen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ömer Bey’e başarılar diliyorum. Allah Kahta’mız için, milletimiz için kim hayırlısı ise adaylığı ona nasip eder inşallah. Tekrardan hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Yılancı ise konuşmasında; “Çok değerli ilçe başkanım, değerli kadın kolları başkanım, gençlik kolları başkanım, kıymetli yönetim kurulu üyelerimiz, saygıdeğer basın mensuplarımız, ayrıca bizleri bugün yalnız bırakmayan dava arkadaşlarım, Kahtalı hemşerilerim bize eşlik ettiğiniz için en kalbi duygularımla sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sözlerimin başında ilk olarak şunu ifade edeyim, dün akşam Hakkari’de istenmeyen bir olay yaşandı ve bir patlama meydana geldi. Sanırım 20’nin üzerinde yaralı askerimiz ve 4 tane de şehidimiz var. Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı olan askerlerimize ise Allah’tan şifa diliyorum.

Yaklaşık 2009 yılından bu yana fiilen aktif siyasetin içerisinde olan bir kardeşinizim. O gün bu gündür sahadayım. Ben siyasetin millete hizmet aracı olduğuna inanan, millete hizmetin ise Hakk’a hizmet olduğuna inanan biriyim.

Uzun bir süreden beri mahalle, cadde, esnaf, ev demeden bildiğiniz üzere saha çalışması içerisindeyim. Bu süre içerisinde bizleri evlerinde, iş yerlerinde, sokakta gören, caddede gören, her nerede görürse görsün bizleri bağrına basan değerli Kahtalı hemşerilerime huzurlarınızda saygılarımı, hürmetlerimi ve teşekkürlerimi arz etmek istiyorum. Ne kadar meşakkatli ve zor bir göreve talip olduğumun farkındayım. Ama söz konusu millete hizmet olduktan sonra hiçbir zorluğun öneminin ve ehemmiyetinin olmadığını düşünüyorum. Bizler bu kutlu ve mübarek yola çıkınca bütün bu hesapları yaparak yola çıktık. Bugün burada hepinizin huzurunda aday adaylık başvurumuzu yapmaktayız. Bu vesileyle buradayız. Bugünlere kolay gelmedik. Yaklaşık iki yıldan beridir gece gündüz demeden, hafta sonu demeden yollara koyulduk, derdimizi, halkımıza yapmak istediklerimizi anlattık. Sahada gerçekten bu çalışmalarımızın ürününü aldığımızı düşünüyorum. Gerçekten sahada bizlere çok büyük bir destek ve çok büyük bir teveccüh var. Bunu ben asla göz ardı etmiyorum. Ama şunu belirtmek isterim, bunun bir çalışmanın ürünü olduğuna inanıyorum. Benim Kahta’da belki de elini yutmadığım, dokunmadığım kimse kalmadı. Belki de yirmi defa girdiğim aynı iş yeri olmuştur, belki de on defa kucaklaştığım aynı insan olmuştur, belki de ona yakın girdiğim aynı ev olmuştur. Bu süre içerisinde bizleri bağrına bastıkları için, bizleri sevgiyle, muhabbetle karşıladıkları için huzurunuzda çok kıymetli hemşerilerime yeniden teşekkür ediyorum.

Ben sizleri fazla bekletmek istemiyorum. Bugün aday adaylık başvurumuzu yapıyoruz. Önümüzde bir süreç var. Bu süreç işleyecek ve Allah’ın izniyle Aralık ayının 15’inden sonra aday belli olacak ve 31 Mart’a doğru yol alacağız. Ben huzurlarınızda şunu ifade etmek istiyorum. Aday adayı yalnız ben değilim. Benim dışımda da çok kıymetli, çok değerli aday adayı kardeşlerimiz, dostlarımız ve arkadaşlarımız var. Ben onları AK Parti ailesinin bireyleri olarak kabul eden biri olarak onları asla rakip olarak görmüyorum. Ben onları kardeş ve dost olarak görüyorum. Elbette deminde başkanımızın ifade ettiği gibi içimizden biri olacak. Genel merkezimiz ve cumhurbaşkanımız takdir buyurduktan sonra aday kim olursa olsun bizim adayımızdır. Ben ufukta güzel şeyler görüyorum. Sizlere hizmet yolunda bugüne kadar iyi bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüp geldik. Ben bu vesile ile bugüne kadar bizlere eşlik eden, beni yalnız bırakmayan, sahada bize güçlü destek veren çok kıymetli dava arkadaşlarıma da huzurunuzda sonsuz şükranlarımı arz ederim. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri burada bekleyen tüm parti yönetimine, arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşerilerime ve mesailerini bizim için harcayan basın mensuplarını da teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Yılancı, aday adaylığı müracaat dosyasını AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni’ye teslim ederek resmi müracaatını gerçekleştirmiş oldu.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 Bu haber toplam 613 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü