Bugün:13 Aralık 2018 Perşembe
Son Dakika
[15:55] Dağtekin: “AK Parti Bu Memleketin Sigortasıdır” [15:53] Aydın: “Türkiye Mazlum Milletlerin Son Kalesi” [10:05] Toprak, “Gençlerimize Sahip Çıkmalıyız” [10:03] Toprak, “Adıyamanlılar Vakfı Güzel Çalışmalara İmza Atıyor” [11:46] HDP’li Ardıç ve Çelebi, Gazetemiz Bürosunu Ziyaret Etti [16:22] Kahta’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı [16:10] Adıyaman’ın İl Oluşunun 64. Yılı [16:49] Başkan Aktaş, Belediye Encümenliğine Adaylığını Açıkladı [13:45] Kahta’da Organik Tarım Projesi Toplantısı Yapıldı [13:20] Turanlı: “Kahta’yı Hak Ettiği Hizmetlere Kavuşturacağız”
Vali ve Milletvekilleri Kahta’daki Yatırımları İnceledi
 
Vali ve Milletvekilleri Kahta’daki Yatırımları İnceledi
12.11.2018 09:27:44
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, hafta sonu programı kapsamında Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın ve İbrahim Halil Fırat’la birlikte Kâhta ilçesine giderek, Kâhta Sahil Yolu Projesi, yeni yapılan Şire Pazarı ve ihalesi yapılarak önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan İbrahim Halil Mesire alanında incelemelerde bulundu.
Facebook
 

Kâhta ilçesine gelişinde Vali Aykut Pekmez’i ve Adıyaman Milletvekillerini Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ve Kâhta halkı karşıladı.

Kâhta temaslarına 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projesini inceleyerek başlayan Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri, Atatürk Barajı’nın Kâhta sahil şeridine yapılması planlanan 7 kilometre uzunluğundaki sahil yolu projesini inceleyerek, devam eden çalışmalar hakkında Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’da bilgi aldı.

 

Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri, sahil yolu boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilk fidanları toprakla buluşturdu. Sahil boyunca yapılacak ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte vatandaşlar, yeşil ile mavinin birleştiği bir noktada zaman geçirme, dinlenme ve piknik yapmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Buradaki programın ardından Vali Aykut Pekmez, Milletvekili Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat ve beraberindeki heyetle birlikte Kâhta şehir merkezine geçerek, Kahta Belediyesi tarafından yapımı bitirilen ve önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak olan Kahta Şire Pazarı’nı inceledi.

Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri Kâhta programının son bölümünde İl Özel İdaresinin kaynağıyla 40 dönümlük bir arazi üzerine yapılacak olan İbrahim Halil Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.

İhalesi yapılarak önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan mesire alanında çeşitli sosyal alanlar, kurban kesim yerleri, çeşmeler, yürüyüş yolu, spor aletleri ve vatandaşların ailesiyle huzur bulabileceği bir alan olacak.

Halil İbrahim Mesire Alanı projesinin Kahta’ya hayat ve nefes verecek bir proje olduğunu belirten Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Burası daha önce Kahtalı vatandaşlarımızın adak adayarak, kurban kestiği ve piknik yaptığı bir alandır. Güzel bir projeyle bu alana değer katarak, burayı değiştirip dönüştürerek Kahta’ya kazandırmış olacağız. Tüm sosyal donatılara sahip olacak bu projeyi 6 ay içerisinde bitirerek Kahta halkının hizmetine sunmuş olacağız. Az önce 7 km uzunluğundaki sahil yolu projemizi de gezdik, bu proje bölgenin cazibe merkezi olacak bir konumda. Bugün bu proje kapsamında ilk ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Bunun ilk etabını başlatmış olduk. Bundan sonraki süreçte de inşallah devamı gelecek. Bu projelerin yapılmasında ve hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Adıyaman’ın son 15 yılda eğitimden sağlığa ve birçok alanda çok önemli hizmetler aldığının altını çizen Vali Aykut Pekmez ise, “Bugün Adıyaman’da göreve başlamanın ilk haftasını doldurmuş oluyoruz. İlk ziyaretimizi de Sayın Milletvekillerimizle birlikte Kâhta ilçemize gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Göreve başladığım ilk günde belirtmiştim, Adıyaman çok zengin bir tarih ve coğrafya ya sahip. Bugün Kâhta ilçemizde gördük ki, bu söylediğimiz gerçekten yerinde bir tespit olmuş. Adıyaman’ın son 15 yılda çok önemli yatırımlara ev sahipliği yaptığını görüyoruz. Bunda emekleri olan sayın vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Şimdide görüyoruz ki sosyal alanlarda projeler devam ediyor. 7 km’lik Kâhta sahil yolu projesinde ilk ağaçlarımızı toprakla buluşturduk. Şimdi de Kâhta halkının sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek ve önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan İbrahim Halil Mesire alanında incelemelerimizi sürdürüyoruz. Buraya çok güzel bir proje uygulanacak ve bu proje altı ay içerisinde bitirilerek hizmete sunulacak. Tüm bu projelerin Kâhta ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de birlik beraberlik içerisinde sayın vekillerimiz ve ilin bütün dinamikleriyle Adıyaman’a katkı sağlamak için çalışacağız” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 109 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %56 86
İyi %10 16
Orta %6 9
İdare Eder %28 43
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü