Bugün:13 Aralık 2018 Perşembe
Son Dakika
[15:55] Dağtekin: “AK Parti Bu Memleketin Sigortasıdır” [15:53] Aydın: “Türkiye Mazlum Milletlerin Son Kalesi” [10:05] Toprak, “Gençlerimize Sahip Çıkmalıyız” [10:03] Toprak, “Adıyamanlılar Vakfı Güzel Çalışmalara İmza Atıyor” [11:46] HDP’li Ardıç ve Çelebi, Gazetemiz Bürosunu Ziyaret Etti [16:22] Kahta’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı [16:10] Adıyaman’ın İl Oluşunun 64. Yılı [16:49] Başkan Aktaş, Belediye Encümenliğine Adaylığını Açıkladı [13:45] Kahta’da Organik Tarım Projesi Toplantısı Yapıldı [13:20] Turanlı: “Kahta’yı Hak Ettiği Hizmetlere Kavuşturacağız”
Kahta’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
 
Kahta’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlandı
3.12.2018 16:22:44
Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle kutlama etkinliği düzenlendi.
Facebook
 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde düzenlenen kutlama etkinliğine Milli Eğitim Müdürü İ. Halil Tünçmen, RAM Müdürü Murat Ardıç, Kahta Bedensel Engelliler derneği Başkanı Serkan Aslan, Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Abdullah Çetinkaya, öğrenciler ve veliler katıldı. Program katılımcıların öğrencilerle birlikte yaş pastası kesimi ile başladı. Daha sonra Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencilerin çalışmaları slayt gösterisi eşliğin sunuldu. Ardından günün anısına el baskı tekniği ile hatıra bırakıldı. Son olarak Kahta Halk Eğitimi Merkezi’nden programa katılan müzik öğretmenlerinin canlı olarak sergilediği müzik dinletisi ile halaylar çekilerek doyasıya eğlenildi.

Günün anlam ve önemini belirten bir açıklama yapan Kahta Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Abdullah Çetinkaya, “Engelli bireyleri sadece bir gün anmak doğru değildir. Her gün anmak gerekir. Engellilere engel olmamak gerekir. Kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri kaldırmak dileğiyle dünyadaki tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 101 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %56 86
İyi %10 16
Orta %6 9
İdare Eder %28 43
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü