Bugün:21 Mart 2019 Perşembe
Son Dakika
[12:56] Toprak, Kahta’da Kurum Amirleriyle Bir Araya Geldi [12:55] Milletvekili Toprak, Şehit Aileleri İle Buluştu [15:23] Toprak, Kahta’da Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi [14:45] Kahta’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı [14:44] Toprak, Sincik’te Temaslarda Bulundu [11:19] Bakan Kasapoğlu, Kahta’da Okul Açılışına Katıldı [10:28] KAHEV, Kahta’da Spor Odası Yaptırdı [10:01] Başkan Akel, Projelerini Tanıttı [10:00] Toprak, “Köylerimizde Çocuk Parkı ve Oyun Alanları Yapacağız” [17:37] Toprak, “31 Mart Seçimleri Önemli Bir Milat Olacak”
Aydın: “Türkiye Mazlum Milletlerin Son Kalesi”
 
Aydın: “Türkiye Mazlum Milletlerin Son Kalesi”
10.12.2018 15:53:35
AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, ‘İnsan Hakları’ kavramının sözde demokrasi yanlısı sömürgeci emperyal düzenin politik söyleminden öteye geçemediğini belirterek; “Bu yüzden dünya 5’ten büyüktür diyoruz. Türkiye mazlum milletlerin ümidi ve son kalesidir” dedi.
Facebook
 

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi nedeniyle kutlanan Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. 

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin bundan 70 yıl önce kabul edildiğine dikkat çeken Aydın, o günden bu yana dünyada, ölümün, gözyaşının, acının hiç dinmediğini belirterek, “İnsan hakları; sözde demokrasi yanlısı sömürgeci düzenin politik söyleminden öteye geçemedi” dedi.

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un mısralarında geçen medeniyetle ilgi batının ikircikli durumuna atıfta bulunan Ahmet Aydın, mesajında şunları söyledi: “Medeniyeti;  M. Akif’in ifadesiyle ‘tek dişi kalmış canavar’ olmaktan çıkartmak tüm insanlığın vazifesidir. Medeni dünyayı inşa etmek için vereceğimiz çaba tüm mazlumların üzerimizdeki hakkıdır. Biz de işte bu yüzden ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyoruz. Türkiye mazlum milletlerin ümidi, son kalesidir ve böyle olmaya da devam edecektir” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 241 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %55 86
İyi %10 16
Orta %6 10
İdare Eder %29 45
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü