Bugün:21 Ağustos 2019 Çarşamba
Son Dakika
[10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti [10:33] Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu [19:06] AK Partili Ahmet Aydın’ın Acı Günü [15:13] Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın [12:03] Başkan Turanlı’dan Kahta 02 Spor Kulübü’ne Tam Destek [10:07] Toprak’tan Eğitim Yılı Sonu ve YKS Sınavı Mesajı [17:54] Kahta’da Yaz Spor Okulu Açıldı [15:16] Başkan Aslan, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor [13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu
Akel, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
 
Akel, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
17.1.2019 17:46:57
AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, Kahta’daki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla ilk toplantısını düzenledi.
Facebook
 

Kahta’da baraj kenarındaki bir restaurantta düzenlenen programa AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, AK Parti Kahta Kadın Kolları Başkanı Ebru Güler, AK Parti Kahta Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Halil Dinçer ve basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni yaptı. Başkan Yeni, konuşmasında; “Biz ilk gün bu yola çıktığımızda aday adayları olarak bizler dedik ki genel merkezimiz kimi uygun görürse o bizim adayımızdır, başımızın tacıdır, sahada hep beraber birlik ve beraberlik içersinde olacağız. Genel Merkezimiz Engin Akel kardeşimizi uygun gördü. Teşkilat olarak bizler çok şanslıyız. Engin başkan 4 yıl ilçe başkanlığı yaptı. Engin başkan bu davaya inan ve hizmet eden bir kişi. Kâhta’da her kesim tarafından bilinen, sevilen ve sayılan bir kardeşimizdir. Teşkilat olarak bize düşen sahada birlik beraberlik içerisinde çok güzel bir çalışma yürütmek. İnşallah 31 Mart davamızın bayramı olacaktır” dedi.

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel ise, “Malumunuz geçen Pazar günü MKYK Üyemiz Bülent Tüfenkçi’nin katılımıyla Adıyaman’da düzenlenen programda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin prensipleri ile Kâhta Belediye Başkan Adaylığı tarafıma tebliğ edildi. Böylelikle önümüzdeki 5 yıl Kâhta’nın belediyecilik hizmetleri alması noktasında belediye başkanlığı gibi böylesine ağır bir yükü yüklenmiş bulunuyoruz.

Kâhta’da 4 yıl ilçe başkanlığı yaptım. İlçe Başkanımızla 3 yıl birlikte kol kola mücadele verdik. Teşkilat olarak bu süre zarfında 5 seçim geçirdik. Dolayısıyla bizler Kâhta’da mahalle mahalle, köy köy bütün sorunlarını bütün sıkıntılarını birinci ağızdan biliyoruz. İlçe başkanlığı yaptığım dönemde mahalle sorumlularımızla ve muhtarlarımızla ve basınımızla sürekli birlikteydik. Görev süremiz zarfına ilçemizin sorun ve taleplerinin yer aldığı dosyaları Ankara’ya milletvekillerimize götürdük, milletvekillerimizle birlikte ilgili bakanlıklara sunduk. Biz bu uygulamayı bu süreçte devam ettirmek istiyoruz. Özellikle teşkilat, belediye ve milletvekili boyutunda en ufak bir sorun ve sıkıntı istemiyoruz. Tam anlamıyla uyum halinde çalışan bir kadro olacağız. Teşkilatımızla her daim istişare halinde olacağız, milletvekillerimizle kol kola olacağız onların desteğinde Kâhta’mızı hak ettiği yere getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Yine aynı şekilde sivil toplum kuruluşlarımızla ve muhtarlarımızla yol almak istiyoruz. Basınımız, gözün gözümüz işiten kulağımız olacak. Biz sizlere çok önem veriyoruz.

Biz buraya hizmet için geliyoruz. Kavga ile gürültü ile polemik ile işimiz yok. Biz hizmet siyaseti ön planda tutmak istiyoruz. Kâhta Belediyemiz kurulduğundan bu yana Kâhta Belediye Başkanlığı yapmış bugün ebediyete intikal etmiş tüm belediye başkanlarımızı ben rahmetle anıyorum. Hala sağ olup yaşayan belediye başkanlarımızı da her kim taş üstüne bir taş koymuş ise Kâhta halkına adına kendilerine teşekkür ediyorum. Kendileri her zaman istişare halinde olacağız.

Yine biri birinden kıymetli 18 aday adayı arkadaşımız vardı. Kendileri ile yol almak istiyoruz. İlçe başkanımızla birlikte iki gündür kendilerini ziyaret ediyoruz. AK Parti partilerden bir parti, onun lideri Recep Tayyip Erdoğan sıradan bir lider değildir. AK Parti her şeyden önce kardeşlik hukuku içerisinde politikalarını sürdüren bir ilkeler, bir dava partisidir. Dolayısıyla genel merkezimiz aday 2 aylık aday belirleme sürecinde bütün istişare mekanizmalarını kullanmıştır, kimlere danışması gerekiyorsa danışmıştır, anketler yapmıştır, temayüller yoklamaları yapmıştır ve bu bunun neticesinde de bir karar vermiştir. Genel Merkezimiz son sözü söyledikten sonra hiçbir partilimize, dava arkadaşımıza bunu sorgulamak düşmez. Bizler o saatten sonra adayımız kim olsaydı etrafında kenetlenecektik ve kol kola beraber bu süreci götürecektik, partimizin Kâhta’da rekor bir oy alması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan burada mahcup etmemek için adayımızın yanında dik duracaktık. İki gündür yaptığımız ziyaretlerde de biz bunu görüyoruz. Tüm aday adaylarımızdan Allah razı olsun. Ziyaret ettiklerimiz bizimle yol yürüyeceklerini açıkladılar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Kâhta’mız için söyleyecek söz olan her kesin ayağına gideceğiz. Biz az konuşacağız, çok dinleyeceğiz. İstişarelerle biz yol almak istiyoruz. Her şeyin en iyisini ben bilirim, her şeyin en doğrusunu ben bilirim bunu ancak bir ahmak söyler. Dolayısıyla biz halka rağmen bir şey yapmayacağız. Halkımız ne istiyorsa biz onu yapacağız. Önümüzdeki günlerde geniş bir anketör grubumuzla birlikte sahada olacağız. Bu ekibimiz mahallerimize raporlamalar yapacak. Halkımızın nasıl bir Kâhta istediğini, Kâhta’nın eksikliklerini, Halkın belediyeden nasıl bir hizmet almak istediğini halka soracağız ve çeşitli üniversite dallarından mezun arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz ekibimizle birlikte bunun üzerinden bir vizyon belgesi ortaya koycağız. Yine bu süre zarfında dijital medya birimi, yerel ve ulusal medya ile iletişimi sağlayacak bir medya birimi şeklinde iki birimden oluşan kendi medyamızı oluşturduk.

Yine bir proje birimizi ARGE birimizi oluşturduk. Belediye başkan adayı olarak 41 ana başlıkta mega projelerin taslağını hazırladım. Bu birimde inşat mühendisi, mimar, şehir plancısı var, hukukçular var. Proje birimimiz bunun üzerinde çalışıyor. İnşallah bu projeleri halkımızla ve siz basınımızla paylaşacağız. İnşallah önümüzdeki haftadan itibaren sahada olacağız bunun için ilçe başkanımızla birlikte saha ekiplerimizi oluşturuyoruz.

Buradan bütün Kâhtalı hemşerilerimize ve kardeşlerime çağrıda bulunmak istiyorum; özlediğiniz Kâhta’yı gelin hep birlikte inşa edelim. Kâhta için söyleyecek bir sözünüz varsa biz dinlemeye hazırız. Görüşlerimiz, düşüncelerimiz farklı olabilir. Biz bir araya getirecek ortak bir paydamız var, o da Kâhta sevdamız. Ortak paydası Kâhta olan her kesle birlikte biz çalışmaya hazırız. Genç, dinamik ve vizyoner ekibimizle birlikte inşallah 31 Mart’ta rekor bir oyla partimizi burada başarısını en üst noktalara taşıyacağız ve inşallah özlediğimiz Kâhta’yı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Akel, son olarak tüm muhtar adaylarına da başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 Bu haber toplam 412 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 86
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 47
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü