Bugün:22 Nisan 2019 Pazartesi
Son Dakika
[17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi [12:08] Aydın, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı [12:06] Kâhta HEM, Köyde Açılan Kursları Denetledi [11:07] Başkan Kılınç, Mazbatasını Aldı [18:10] Dağtekin, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi [10:35] Kahtalı Genç Bakanlığın Özel Konuğu Oldu [09:44] Kahta’da Sporla Bağlan Hayata Projesinin Açılışı Yapıldı
Kahta’da Çiftçilere Hastalılarla Mücadele Toplantısı Yapıldı
 
Kahta’da Çiftçilere Hastalılarla Mücadele Toplantısı Yapıldı
29.1.2019 15:27:43
Kahta Ziraat Odası Başkanlığı BASF bölge yetkilileriyle görüşüp çiftçilerimizin karşılaşacağı hastalık ve zararlılara karşı alınacak önlemlerle ilgili toplantı düzenledi.
Facebook
 

Kahta Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Kahta Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden Dilek İnan, BASF Güneydoğu Teknik Destek Uzmanı Emin Bayram, BASF Satış Yöneticisi Şerif Esin, ilçemizde görev yapan tarım danışmanları, ilaç bayileri ve çiftçiler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, “Bu yıl yağışların artışından dolayı çiftçilerimizin ekmiş olduğu ürünlerde görülebilecek hastalıklar ve bu hastalıklarla nasıl mücadele edileceği konusunda çiftçilerimize bilgi verilme ihtiyacı duyduk. Bu ihtiyacımızın BASF bölge yetkilileri ile ortaklaşa hareket ederek çiftçilerimize hububatta ve nohutta hastalık ve zararlılar konulu eğitim düzenleyerek çiftçilerimiz ürünlerinde kaliteli ve yüksek verim almalarını hedefliyoruz” dedi.

Daha sonra BASF Güneydoğu Teknik Destek Uzmanı Ziraat Mühendisi Emin Bayram söz alarak, arpa ve buğdayda kök hastalıkları, yaprak hastalıkları ve nohutta antraknoz hastalığı hakkında bilgi verip, “Çiftçilerimizin arazilerini kontrol edecekleri zaman bu verilen bilgiler göz önünde bulundurup, hastalığı tespit edebilecekler” dedi.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Turanlı, toplantı sonunda; “Çiftçilerimizin üretim safhasında tarım danışmanlarımızla beraber her zaman çiftçilerimizin yanında olduklarını, ihtiyaç duyulan konularda bu tür eğitimlerin devam edilecektir. Turanlı, eğitime katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, çiftçilerimize bereketli bir yıl geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 



Bu haber toplam 182 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %28 45
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü