Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
Bakan Gül, Kahta’da Seçim Karargahını Açtı
 
Bakan Gül, Kahta’da Seçim Karargahını Açtı
25.2.2019 13:09:43
Adalet Bakanı Abudlhamit Gül beraberinde AK Parti Adıyaman Milletvekilleri ile birlikte Kahta’da AK Parti Seçim Karargahı’nın açılışını yaptı.
Facebook
 

Açılış törenine Adalet Bakanı Abudlhamit Gül, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Milletvekili Muhammed  Fatih Toprak, Adıyaman Milletvekilleri İ. Halil Fırat ve Yakup Taş, Adıyaman Eski Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, AK Parti Belediye Başkan Adayı Engin Akel ile vatandaşlar katıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, karargah açılışı töreninde yaptığı konuşmasında; "Terör örgütleriyle, ülkemizin birliğini bozmak isteyenlerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörle mücadele ederken vatandaşımızın hukukunu da en güçlü şekilde koruyacağız. Vatandaş ile teröristi ayırt ederek bu mücadeleyi yapacağız. Karşımızda bir araya gelmişler, tek söyledikleri şey; AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan gitsin. Peki, Türkiye ne olacak? Türkiye ne olursa olsun, bunlar gitsin de ne olursa olsun diye bir vaatle karşımıza çıkıyorlar. Terör örgütleriyle, ülkemizin birliğini bozmak isteyenlerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörle mücadele ederken vatandaşımızın hukukunu da en güçlü şekilde koruyacağız. Vatandaş ile teröristi ayırt ederek bu mücadeleyi yapacağız" dedi.

Adıyamanlıların her zaman AK Parti ve Türkiye'nin yanında olduğunu ifade eden Gül, bu geleneğin bundan sonra da devam edeceğine inandığını aktardı.

Abdulhamit Gül, son yıllarda gerçekleştirilen projeler ve yürütülen politika sayesinde birçok sorunun ortadan kalktığına dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Bu ülkede her zaman seçime gidildi ama sandıktan çıkan iradeyi darbelerle, muhtıralarla ayaklar altına alan bir eski Türkiye vardı. Bu ülkede insanları 'benden olan, benden olmayan' diye ayıran bir anlayış vardı. Bu ülkede sen Kürtsün, sen Alevisin, senin başın örtülü diye insanları ötekileştiren bir eski Türkiye vardı. Bu millet AK Parti ile öteki, beriki ayrımına son verdi. Herkesin baş üstünde tutulduğu bir Türkiye'yi kurduk hep beraber. Türkiye 16 yılda 3,5 kat büyüdü. AK Parti ile Türkiye yasakçı uygulamalara son verdi. AK Parti ile 82 milyonun kardeş olduğu bir Türkiye'yi hep beraber kurduk” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Adalet Bakanı Gül, huzur ortamını bozmaya çalışan herkesle kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Gül, bu ülkenin huzurunu hiç kimsenin bozamayacağına dikkati çekerek, "Huzurumuzu, birliğimizi kim bozmaya çalışıyorsa, karşısında Türkiye'nin çimentosu olan AK Parti'yi bulacak. Biz asla birliğimizi, beraberliğimizi bozdurmayacağız. Terör örgütleriyle, ülkemizin birliğini bozmak isteyenlerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörle mücadele ederken vatandaşımızın hukukunu da en güçlü şekilde koruyacağız. Vatandaş ile teröristi ayırt ederek bu mücadeleyi yapacağız" diye konuştu.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta ilçesinin AK Parti'ye her zaman sahip çıktığını dile getirerek, "Bizler yeni bir yola çıktık. Yeni sistemin ilk yerel seçimini 31 Mart'ta yapacağız. Biz sadece birilerini belediye başkanı yapmak gayesinde değiliz. Bu memleket meselesidir. İçeriden dışarıdan, birbirine destek olanların karşı duranların meselesidir. Bu mesele memleketin beka meselesidir. Biz sırtımızı size dayadık. Biz sırtımızı terör örgütlerine ya da dış güçlerine dayamadık" diye konuştu.

Milletvekili Muhammet Fatih Toprak konuşmasında, AK Parti'nin büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekti. AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kahta halkının Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacağını vurgulayarak, belediye başkan adayına başarılar diledi.

Törende AK Parti Eski Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni ve AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel de açılış konuşması yaptı.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 206 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü