Bugün:27 Mayıs 2019 Pazartesi
Son Dakika
[13:02] Bocce’de Kahta Türkiye Üçüncüsü Oldu [15:40] Engelliler Derneğinden Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımı [15:36] Ahmet Sula, Kahta’da Konferans Verdi [13:11] Turanlı, Belediyenin Borçları Hakkında Bilgi Verdi [17:44] Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı [17:01] Kahta’da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı [17:26] Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı [15:17] Başkan Turanlı, Göreve Başladı [18:46] Başkan Turanlı, Mazbatasını Aldı [12:12] AK Parti'de Mazbata Töreni Düzenlendi
Kahta’daki Spor Kulüpleri Tek Çatı Altında Birleşti
 
Kahta’daki Spor Kulüpleri Tek Çatı Altında Birleşti
26.2.2019 10:39:48
Kâhta’daki spor kulüpleri İş Adamı Musa Yıldırım başkanlığında Kahta Spor 1978 ismi ile birleşerek tek kulüp çatısı altında hedef birliği yaptı.
Facebook
 

Kahta Spor 1978 Yönetim Kurulu Başkanı Musa Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın da katıldığı bir toplantı ile basınla bir araya geldi.

Yeni yönetim kadrosunun tanıtım toplantısında konuşan Kahta Spor 1978 Başkanı Musa Yıldırım, Kahta’daki amatör futbolunda yapılan hedef birliğinin amacına dikkat çekti. Yeni oluşturulan güç birliği ile kuruluş misyonuna uygun olarak maddi kaynakları etkin bir şekilde kullanacaklarını belirten Başkan Musa Yıldırım, oluşturulan güç birliği ile kısa, orta ve uzun vadeli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Kahta futbolu yeniden dizayn edilmesi için gayret edeceklerini vurgulayan Başkan Musa Yıldırım, “İlçe sporumuzun her alanda gelişim göstermesi için faaliyet gösteren, üç büyük kulübümüz yeni kurulan yönetimimiz tarafından güç birleşimi yapılarak, Kahta futbolu yeniden dizayn edilecek. Temel amacımız, oluşturduğumuz bu güç birliği ile kuruluş misyonumuza uygun olarak, maddi kaynaklarımızı en etkin ve verimli bir şekilde kullanarak kısa, orta ve uzun vadeli projeleri hayata geçirmek olacaktır. Bu yolda hep birlikte oluşturacağımız vizyon belgesiyle istikameti şaşırtmadan, yolumuza devam etmek için bütün gücümüzle çalışacağız.

Önümüze çıkabilecek tüm engelleri, gayret ve sabır göstererek azmimizi, cesaretimizi kaybetmeden aşacağız. Maddi ve manevi anlamda büyük bir kulüp olma yolundaki mücadelemizi devam ettirerek, kimseye yük olmadan kendi kaynaklarını üreterek başarıya ulaşacağız. En büyük çabamız öncelikle, ahlaklı bireyler yetiştirmek olacaktır.

Toplumsal ve ahlaki değerlerimizin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize kavratmak, gençlerimizin teröre ve oynanan tehlikeli oyunlara karşı, uyanık kalmasını sağlamak temel hedefimiz olacaktır. Genç nesillerimizi geçmişle geleceği harmanlayan temel değerlerimize, kültürümüze ve anlayışımıza uygun olarak geleceğe güvenle bakan sağlıklı bir sistem üzerinde yetiştirmek temel gayemizden olacaktır.

İlçemizde tesisleşme altyapısını tamamlayıp, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin futbol fabrikası olacağız. Aynı zamanda yarışmacı yanımızı, önemseyerek profesyonel futbol takımı kuracağız. Böylesine güçlü yönetimin kurulmasına olanak sağlayan başta Milletvekilimiz Ahmet Aydın'a, İlçe Kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya'ya Kahta Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak'a, her zaman Kahta’nın menfaatine olan konularda desteğini esirgemeyen basınımızın güzide mensuplarına, Kahta sporuna geçmişte katkı sunan tüm yöneticilerine, eski ve halen faal olan sporcularımıza, kadir şinas Kahta halkına, fedakar taraftar grubumuza Kahta gençliği ve yönetimimiz adına şükranlarımızı sunarız” dedi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise, Kahta’da yeni oluşturulan futboldaki güç birliğinin önemine dikkat çekerek yeni yönetime ve tüm futbol severlere başarılar diledi.

Toplantı sonunda Kahta’da spora verdiği önem ve katkılardan dolayı Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya Kahta Spor 1978 Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından el yapımı hediye takdim edildi.

Kahta Spor 1978’in yeni yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

1. Musa Yıldırım (Başkan)

2. Müslüm Toprak (Muhtar)

3. F. Rüştü Zorlu Turanlı (Kahta Ziraat odası Başkanı)

4. Hacı Bozkurt (Gazeteci)

5. Tahsin Çatan (Esnaf ve Odaları Başkanı)

6. Veysel Yelboğa (Kahta Küçük Sanayi Sitesi Başkanı)

7. Fikret Şan (Mali Müşavir)

8. Hasan Yeni (Kahta Taşımacılar Koop. Başkanı)

9. Mustafa Han (İş Adamı (Tekstil))

10. H. Mehmet Çetinçakmak (İş Adamı)

11. İrfan Çetinkaya (İş Adamı)

12. Kerem Gül (İş Adamı)

13. Kadir Gültekin (Eczacı)

14. Yalçın Ege (İş Adamı)

15. Zeki Yeni (İş Adamı)

16. İsmail Çelik (Avukat)

17. Mustafa Çiçek (Kahta Gençlik Spor İlçe Müdürü)

18. Nevzat Güzel (Eğitimci)

19. Lütfi Başlı (Eğitimci)

20. Hamza Parlak (Kahta Sosyal hizmet Uzmanı)

21. Murat Aktaş (Marangozlar Sitesi Başkanı)

22. M. Ali Çetin (Eğitimci)

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 

 Bu haber toplam 243 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %54 86
İyi %10 16
Orta %7 11
İdare Eder %29 46
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü