Bugün:25 Mayıs 2020 Pazartesi
Son Dakika
[13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı [13:04] Kahta’da 2 Sokak Karantinaya Alındı [12:22] Toprak, “60 Bin Ailemize 60 Milyon Ödeme Yapıldı” [16:54] Başkan Yeni’den CHP’li Engin Özkoç’a Tepki [16:07] Milletvekili Toprak Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor [15:54] Kahta Mehmetçik İçin Tek Yürek Oldu [12:41] Kâhta’da Kurumlararası Voleybol Turnuvası Başladı [16:59] Toprak: “Yatırım Yapan Herkesin Yanındayız” [16:57] Valilikten Av Sezonu Açıklaması [16:55] Başarılı Öğrenciler Sertifikalarını Aldı
Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
 
Kahta Belediyesi’nde İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
16.4.2019 17:26:54
Kahta’da ilçesinde Saadet Partili belediyenin yapılan ilk toplantısından sonra AK Partili Belediye Meclis Üyeleri bir toplantı düzenleyerek basın açıklaması yaptılar.
Facebook
 

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri tarafından AK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen basın toplantısında meclis toplantısında yapılan seçimler ve bundan sonra mecliste yapacak çalışmalar anlatıldı. AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni başkanlığında yapılan toplantıda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Sırrı Öztürk, belediyenin ilk oturumun seçim sonuçları ile ilgili basına bilgi verdi. Öztürk, açıklamasında; “Malumunuz 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden belediye başkanlığına İbrahim Yusuf Turanlı seçildi. Seçimde belediyenin 25 meclis üyesinden 10’nunu SP, 15’ini ise AK Parti alınca meclis çoğunluğu AK Parti’de kaldı. Başkan Turanlı bu gün öğleden sonra meclisi toplantıya çağırdı. Meclisin gündeminde daimi encümenler, katip üyelikler ve meclis başkan vekilliği seçimi vardı. Belediye binasına giden AK Partili meclis üyeleri SP’li başkan Yusuf Turanlı tarafından karşılandı. Belediyenin 25 meclis üyesinin salonda hazır olduğu tespit edildikten sonra başkan Turanlı bir açılış konuşması yaptı. Daha sonra gündem maddelerine geçildi. İlk madde daimi encümen seçimiydi. Kapalı oylamada AK Partili Abdulkadir Aydın ve Enver Dinçer sayısal üstünlükle daimi encümen seçildi. İkinci maddeye geçildi. Bu maddede katip üyelerin seçimi yer aldı. Yapılan kapalı zarf usulü seçimde AK Partili Bünyamin Balcı ve Ömer Armağan, sayısal çoğunlukla katip üyeliklerine seçildi. 3.ve son maddeye geçildi. Bu maddeye göre meclis başkan vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda yine AK Partili Ramazan Çakmak ve Halit Kaya meclis başkan vekilliğine seçildi” dedi.

Sırrı Öztürk bundan sonraki oturumlarda ilçemiz için yararlı bütün çalışmalara olumlu yönde oy kullanacaklarını belirtti.

Başkan Bedir Yeni, toplantıya katılan meclis üyeleri ve basın mensuplarına teşekkür ederek, “Biz kendimizi hizmete adamışız” diyerek toplantıya son verdi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 659 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 91
İyi %10 17
Orta %8 13
İdare Eder %30 52
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü