Bugün:25 Mayıs 2020 Pazartesi
Son Dakika
[13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı [13:04] Kahta’da 2 Sokak Karantinaya Alındı [12:22] Toprak, “60 Bin Ailemize 60 Milyon Ödeme Yapıldı” [16:54] Başkan Yeni’den CHP’li Engin Özkoç’a Tepki [16:07] Milletvekili Toprak Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor [15:54] Kahta Mehmetçik İçin Tek Yürek Oldu [12:41] Kâhta’da Kurumlararası Voleybol Turnuvası Başladı [16:59] Toprak: “Yatırım Yapan Herkesin Yanındayız” [16:57] Valilikten Av Sezonu Açıklaması [16:55] Başarılı Öğrenciler Sertifikalarını Aldı
Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı
 
Çocuklar Kendi Günlerinde Makamları Devr Aldı
23.4.2019 17:44:32
Kahta ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda protokol üyeleri makam koltuklarını çocuklara bıraktı.
Facebook
 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya koltuğunu Şehit Muhammet Safitürk İlkokulu Öğrencisi Elif Nisa Gül’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ise koltuğunu Mevlana İlkokulu Öğrencisi Ayşegül Tutar’a bıraktı.

Kahta Kaymakamlığı Makamında gerçekleşen ziyarette Minik Kaymakam Elif Nisa Gül, 23 Nisan 1920 yılında TBMM’in kurulduğu belirterek, bu kutlu günün çocuklara armağan edilmesinden ötürü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür etti.

Minik Kaymakam Elif Nisa Gül, Türkiye’yi dünyanın en medeni ülkeleri sevisine çıkartacaklarını kaydederek, “Milli kültürümüzü muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Bize emanet edilen güzelim ülkemizin daha iyi yerlere gelebilmesi birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz çalışacağız” dedi.

Yapılan sohbetin ardından öğrenciler, Kurtuluş Savaşı’nda ve bu ülke için canını kahramanca feda eden aziz şehitler için dua etti.

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, öğrencilerin daha iyi bir şekilde eğitim alabilmeleri için gayret sarf ettiklerini belirterek, “Yarınımızın teminatı olan öğrencilerimizin daha kaliteli bir şekilde yetişmesi, ülkemizin daha aydınlık bir hale getirecektir. Biz çocuklarımıza güveniyoruz. Milli ve manevi değerlerine bağlı olan yeni nesillerimiz Türkiye’yi daha ileriye taşıyacaklardır. Bizlerde bu okul sıralarında oturduk. Ülkemizi yöneten makamlara oturacak ve meslek sahibi olacak geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize daha iyi imkanlar sunmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen ziyarette Minik Milli Eğitim Müdürü Ayşegül Tutar ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’den ilçedeki eğitim seferberliği ve eğitim yatırımları hakkında bilgi alarak okullarda çocuk oyun parklarının kurulması, müzik dersliklerinin ve beden derslerinin artırılması yönünde talimatlarda bulundu.

Makam odalarında gerçekleşen ziyaretler Kaymakam Ahmet Gazi Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen tarafından öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 Bu haber toplam 563 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 91
İyi %10 17
Orta %8 13
İdare Eder %30 52
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü