Bugün:14 Ekim 2019 Pazartesi
Son Dakika
[16:34] Kahtaspor Liderlik Koltuğunu Kaptırmadı [20:28] Amatör Spor Haftası Kahta’da Coşkulu Başladı [15:23] TYP Kapsamında Temizlik ve Güvenlik Personeli Alınacak [10:09] Kahta’dan Olimpiyatlara Sporcu Gönderilecek [12:59] Turanlı, Kahtaspor Yönetici ve Sporcularını Ziyaret Etti [12:01] Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan Göreve Başladı [13:55] Kahta’da Yaz Spor Okullarına 1400 Sporcu Katıldı [14:07] Kahta’da 2019 Yılı Badem Hasadı Başladı [10:39] AK Parti'den Muhtar Derneklerine Ziyaret [10:37] Alagöz, Kahta Halk Eğitimi Merkezi’ni Ziyaret Etti
Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın
 
Kahta 02 Spor Kulübü Yarı Yolda Kalmasın
31.7.2019 15:13:31
Kahtalı gençlerin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla Musa Yıldırım başkanlığında ilçe tarihinde görülmemiş bir yönetim oluşturan Kahta 02 Spor Kulübü, 3. Lige yükselmek için kolları sıvadı.
Facebook
 

Kahta 02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım’ın destek çağrısı çığ gibi büyüyor. Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü  Zorlu Turanlı, Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, Marangozcular Sitesi Başkanı Murat Aktaş, Kahta-Adıyaman Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Hasan Yeni, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Veysel Yelboğa ile Bölgesel Kommagene Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haci Bozkurt’tan destek geldi.

BAL Ligi şampiyonluğu için büyük bir transfer gerçekleştiren kulüp yöneticileri futbolcuların yaklaşık 1.000.000 TL. transfer ücretlerinin bayram öncesi nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünürken STK’lardan ve her kesimden çığ gibi destek geldi.

Başkan Musa Yıldırım, “Vaktimiz daralıyor, futbolcularımızın peşinatı olan 1 Milyon TL’yi ödeyemezsek, emeğimiz heba olacak” dedi.

Kahtalı gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için güçlü bir yönetim kadrosu ile canla başla çalıştıklarını ifade eden Kahta 02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım, Kahta 02 Spor’a acil maddi yardım çağrısında bulundu.

Başkan Yıldırım, “Bilindiği üzere yaklaşık 7 aydır Kahta gençlerinin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla Kâhta Spor Yönetimi oluşturduk. Zaman kaybetmeden ilçe yöneticileri, siyasi liderleri, ileri gelenler ve arkadaşlarla görüşmeler gerçekleştirdik. Bu doğrultuda siyasi grup vb. ayrımlardan sıyrılmış, tamamen Kahta gençliğine katkı yapacak, ilçe tarihinde görülmemiş bir yönetimin olmasına karar verildi. Yapılan bu çalışmalar Kahta gençliği tarafından heyecanla karşılandı. Kısa bir süre içerisinde bal ligine çıktık. Ancak Kahtamız için hedefimiz 3. Lige çıkarmaktır. Bu hedef doğrultusunda gerekli olan tüm planlamalar yapıldı. BAL Ligi’nin en iyi futbolcularının transferleri gerçekleştirildi. Deplasman maçları için otobüs alımı yapıldı, dönem boyunca gerekli olan tüm malzemeler alındı ve yine futbolcularımızın lige çok iyi şekilde başlamaları için iki adet kamp planlandı. Başkanlığı devraldığım altı aylık süre zarfında 820 Bin TL’yi kulübe hibe ettim. Ancak hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için yaklaşık 3 Milyon TL bütçe gerekmektedir. Sezona devam edebilmemiz için 25 Ağustos 2019 tarihine kadar futbolcuların peşinatı olan 1 Milyon TL’yi ödememiz gerekmektedir. Aksi takdirde şu ana kadar yaptığımız çalışmalar ve ödemeler boşa gidecektir. Yani kulüp olarak ya oyuncular için gerekli ödemeleri yapıp hedefe gideceğiz ya da ödemeleri yapamadığımızdan dolayı yönetimini feshedip, maçları iptal edeceğiz” dedi.

Siyasileri, iş adamlarını ve halkı kulübe sahip çıkmaya davet ettiklerini ifade eden Başkan Yıldırım, konuşmasına devamla; “Aksi halde yönetim olarak istifa edeceğimizi üzülerek deklare etmek zorundayız. Kulüp olarak temennimiz; Kahta halkı, siyasiler, iş adamları, yardımseverler ve gençlerin geleceğini düşünen herkesin taşın altına eline koyarak kulübe sahip çıkmalarını görmektir. 25 Ağustos tarihi Kâhta’mız, gençliğimiz ve Kahta 02 Spor Kulübü için dönüm noktasıdır. Buna sahip çıkalım lütfen. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 300 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 87
İyi %10 16
Orta %7 12
İdare Eder %29 48
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü