Bugün:4 Ağustos 2020 Salı
Son Dakika
[17:49] Başkan Yeni’den Gazetemize Ziyaret [10:30] Başkan Yıldırım, Yeni Sezon İle İlgili Açıklamalarda Bulundu [14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı
Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu
 
Tutdere, Kahta’da Muhtarlarla Buluştu
8.8.2019 10:33:56
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere sürdürdüğü toplantıların Kahta ayağında muhtarlar tarafından yoğun katılım ve ilgiyle karşılandı.
Facebook
 

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Kahta’daki muhtarlarla bir araya geldi. Toplantı öncesinde Ziraat Odası Başkanı ile görüşüp bilgi alan Tutdere köylülerin sorunlarını da dinledi.

Tutdere’yi yoğun bir ilgi ve katılımla karşılayan muhtarlar bunca yıldır ilk kez bir milletvekilinin kendilerini ziyarete geldiğini belirtti. “Bizler konuşup talep etmekten biraz çekiniyoruz. Öyle anlaşılıyor ki konuşmadıkça yönetenler bizi görmüyor. Bundan sonra bir arada olup konuşacağız” mesajı veren Milletvekili Tutdere, toplantının ardından da İHH İnsani Yardım Vakfı ile de bir buluşma gerçekleştirdi.

Adıyaman’ın bütün farklı kesimleri ile bir araya gelmek istediğini belirten Tutdere, “Seçilenler ve halk birlikte olursa Adıyaman’ı ileriye taşıyabiliriz” mesajı verdi.

Tutdere’nin konuşmasından sonra basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve muhtarların şehre dair sorunları aktardığı toplantıda Kahta’nın sorunlarının ilk sıralarında işsizlik, yol, su, elektrik gibi eksiklikler gündeme geldi.

Bu temel sorunların çoktan aşılmış olması gerektiğini belirten Tutdere, yanı sıra temiz suya erişim hakkı, hidroelektrik santralların yok ettiği doğa ve canlı yaşamı, turizm, işsizlik, taziye evi eksikliği, OSB gibi problemlerin de konuşulduğunu belirtti. Milletvekili Tutdere ilçe ve köylerden kendisine iletilen sorunları bir rapor haline getirerek ilgili kurum ve kuruluşlara sunacak.

 

Konuşmadan satırbaşları şöyle;

 

Birlikte Çalışırsak Vefa Borcumuzu Yerine Getirmiş Oluruz

Sizler muhtar, biz de milletvekili olarak halk tarafından yetkilendirildik. Halk dermanları olmamız için yetki verdi, bu yüzden bu dönem birlikte çalışacağız. Halkımıza hizmetin en iyisini sağlamaya çalışacağız. Benim düşünceme göre, halk, siyasetçi, muhtar bir araya gelip iş birliği, güç birliği yaparsa sorunlar daha kolay çözülür, vefa borcumuzu kanunların bize yüklediği sorumluluklarımızı da yerine getirmiş oluruz.

 

Sorunları Direkt Muhataplarına İletiyoruz

Mecliste bir yıldır Adıyaman’daki her kesimin sesi olmaya çalışıyoruz. Bize ulaşan, iletilen, gözlemlerimiz sonucu tespit ettiğimiz tüm sorunları hepimizin ortak çatısı olan TBMM’de ifade etmeye, gündeme taşımaya çalışıyoruz. Sadece ifade etmekle kalmayıp, bunu soru önergesi halinde sorunun muhataplarına direk iletip çözümü konusunda destek oluyoruz. Adıyaman’da farklı bir siyaset anlayışını harekete geçirmeye çalışıyoruz.

 

Şimdi Güzel Bir Yaşam Ortamı Sağlama Zamanı

Biz buraya siyaset yapmak için gelmedik. Seçimler geride kaldı, şimdi çalışma ve birlik beraberlik içerisinde ilçelerimizi birlikte kalkındırma ve insanlarımıza güzel bir yaşama ortamı sağlama zamanı.

 

Sorunları Dillendirmekten Çekinmeyeceğiz

Adıyaman’da yıllardır çözülmeyen sorunların kaynağı konuşup talep etme konusunda çekingen kalmamız. Öyle anlaşılıyor ki, biz konuşmadıkça, efendiliğimizle sustukça bizi yönetenler maalesef bizi görmüyorlar, çevre illerimiz ileri giderken biz geriye gidiyoruz.

 

Sorunları Muhataplarına İletmek Konusunda Sorumlusunuz

Adıyaman bir yarımada, etrafımız sularla kaplı ancak biz suya bakarak kuru tarım yapıyoruz. Bu gerçekten hepimizin içini acıtıyor. Sulama projelerinin bir an evvel hayata geçmesi ve çiftçilerimizin hayat pahalılığına ilişkin sorunların giderilmesi için siyasi görüşümüz ne olursa olsun, sorunlarımızın ortak olduğunu unutmamalıyız. Ortak akılla bir araya gelmek zorundayız. Bir sorunu dile getirmek, kimseyi suçlamak değildir. Bize verilen yetkiyi kullanmak ve bu görevi yerine getirmek zorundayız. Siz de kendi kentinizin sorunlarını muhataplarına iletmek konusunda sorumlusunuz.

 

Basına Ayrıca Teşekkür Ederim

Basın mensubu arkadaşlarımıza da bugün yanımızda oldukları için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sizler bizim ve halkımızın sesisiniz.

 

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 Bu haber toplam 531 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %31 54
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü