Bugün:12 Temmuz 2020 Pazar
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak”
 
Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak”
27.5.2020 11:48:19
AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’daki dolu yağışında mahsulleri zarar gören çiftçilerin zararlarının giderileceğini belirtti.
Facebook
 


AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, Kahta, Samsat ve Sincik ilçesinde yaşanan dolu felaketi ve aşırı yağışlar nedeniyle mahsulleri zarar gören çiftçilerin mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Milletvekili Toprak, afetten hemen sonra hasar tespit çalışmalarının ilgili kurumlar nezdinde başladığını ifade ederek, devletin çiftçisi için adeta seferber olduğunu söyledi.

Milletvekili Toprak, açıklamasına şöyle devam etti: “İlimizin belirli bölgelerinde meydana gelen dolu yağışı ne yazık ki üreticilerimizin bir yıllık emeklerinin heba olmasına neden olmuştur. Büyük geçmiş olsun, Rabbim beterinden korusun. En büyük tesellimiz herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın yaşanmaması. Mahsulü etkilenen hemşerilerimiz müsterih olsunlar. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimiz tarafından gerekli tespitler yapılıyor.  Bizlerde konuyu yakinen takip ediyoruz. İnşallah en kısa süre içerisinde çiftçilerimizin mağduriyeti giderilecek” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 Bu haber toplam 191 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü