Bugün:12 Temmuz 2020 Pazar
Son Dakika
[14:24] Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Göreve Başladı [12:27] Adıyaman Çiftçilerinin Sorunları Tarım Bakanına İletildi [11:56] Adıyaman’ın Yeni Valisi Mahmut Çuhadar Oldu [15:25] Cumhur İttifakı Adıyaman’da Bir Araya Geldi [16:04] Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti [17:23] Adıyaman İl Özel İdaresi 2020 Yılı Asfalt Sezonunu Açtı [11:22] Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları Açıklandı [11:16] Virüs Salgınından Sonra İlk Cuma Namazı Kılındı [11:48] Toprak, “Çiftçilerimizin Zararı Karşılanacak” [13:49] Gölbaşı İlçesi Karantinaya Alındı
Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti
 
Kiyas, Kahta’da Tarım Kurumlarını Ziyaret Etti
3.6.2020 16:04:31
Adıyaman İl Tarım Müdürü Nurettin Kiyas, beraberinde İl Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Halil Süt ile birlikte Kahta’da bazı ziyaretlerde bulundu.
Facebook
 


Adıyaman’dan Kahta’ya gelen İl Tarım Müdürlüğü heyeti Kahta Badem Birliği Başkanı M. Sena Yıldırım, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ve Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Tosun’u ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Kahta kurum yetkilileri Kahta’nın tarımsal sorunları ve çözüm önerileri konusunda Adıyaman İl Tarım Müdürü Nurettin Kiyas’a bilgi verdiler.

Bilgilendirme toplantısından sonra Adıyaman İl Tarım Müdürü Nurettin Kiyas, kurum yetkilileriyle ve önder çiftçi Müslüm Toprak ile beraber badem ve ceviz bahçelerini ziyaret etti. Bahçe ziyaretlerinden sonra da heyet arpa hasatı yapılan alanların kontrol etti.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, “Kahta ile ilgili bütün sıkıntılarımızı ve önümüzdeki günlerde yapılabilecek projelerimizi kendilerine anlattık. İlimizde patenti alınan bademle yapılan tatlılar Adıyaman İl Tarım Müdürü Nurettin Kiyas’a takdim ettik. Tarım İl Müdürlüğü’nde yeni göreve başlayan Tarım İl Müdürümüze başarılar diler, ileriki günlerde de beraber çalışacağımız için mutluluğumuzu paylaşır ve bizleri ziyaret ettikleri için kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt

 

 

 

 Bu haber toplam 175 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %52 91
İyi %10 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 53
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü