Bugün:24 Ocak 2021 Pazar
Son Dakika
[14:56] Haci Bozkurt’un ismi Kahta’da yaşayacak [15:53] Başkan Çatan: Esnafa en az 20 bin TL faizsiz kredi desteği verilmelidir [15:51] Ataşehir Belediyesi’nden Kahta Belediyesi’ne kitap desteği [16:55] Milletvekili Toprak, Kahta’da çeşitli temaslarda bulundu [16:53] Kimyasal atık köylüleri endişelendiriyor [14:51] Kahta-Diyarbakır yolunda kaza: 4 yaralı [14:44] Karakuş Tümülüsü’nde Kahtalıların kar keyfi [14:42] Kahta'da kar yağışı nedeniyle 32 köy yolu ulaşıma kapandı [11:31] Kahta’da sis ulaşımı olumsuz etkiledi [11:29] Kahta Belediyesi'nden Yazar Şahinder Öncü Fırat’a destek
Kahta’da çiftçiler kırsal kalkınma destekleri konularında bilgilendirildi
 
Kahta’da çiftçiler kırsal kalkınma destekleri konularında bilgilendirildi
11.1.2021 16:22:51
Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 14. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında Kahta’da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Facebook
 


Kahta Ziraat Odası Eğitim Salonu’nda düzenlenen toplantıya Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas, İl Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz, Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Zülküf Orak, Kahta MYO Müdürü Mehmet İnan, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Kahta Badem Birliği Başkanı Sayın M. Sena Yıldırım, Kahta Süt Birliği Başkanı Deniz Alan, teknik personel ve çiftçiler katıldı.

 

Toplantıda tarıma dayalı ekonomik yatırım konuları, kırsal ekonomik altyapı yatırım konuları, yeni tesis yapımına destek veriliyor, mevcut olan veya yarım kalmış yatırımlara da hibe desteği veriliyor mu, ne kadar hibe desteği verilmektedir, projelerin son tamamlama tarihi nedir, kimler başvuru yapabilir, başvurular ne zaman başlayacak ne zaman sona erecektir ve başvurular nereye yapılacak başlıkları altında çiftçilere bilgi verildi.

Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürü Nurettin Kıyas ise 14. etap kapsamında % 50 hibe destekli programın 5 yıl boyunca devam edeceğini, ilimizde proje uygulamak isteyen yatırımcılar için il ve ilçe müdürlüğümüzün bilgi ve desteğinin her zaman devam edeceğini belirtti.

Toplantı karşılıklı fikir alış verişi ve soru cevapların ardından sona erdi.

 

 

 

 Bu haber toplam 54 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %53 97
İyi %9 17
Orta %7 13
İdare Eder %30 55
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü