1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. KAHEV, Kahta’da akıl ve zeka oyunları sınıfı açtı
KAHEV, Kahta’da akıl ve zeka oyunları sınıfı açtı

KAHEV, Kahta’da akıl ve zeka oyunları sınıfı açtı

Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) tarafından Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’nde yaptırılan akıl ve zeka oyunları sınıfının açılışı yapıldı..

A+A-

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1996 mezunları ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) tarafından Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’nde yaptırılan akıl ve zeka oyunları sınıfının açılışı yapıldı. Açılış törenine Kahta Kaymakam Refiki Mert Can Canga, Kahta İlçe Milli eğitim Müdürü Lütfü Başli, KAHEV Temsilcisi Dr. Mine Kayacı Yıldız, Dr. Yasin Yıldız, Kahta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Kahta Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fahri Doğan, Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Yıldırım, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bağışçıların destekleriyle akıl ve zeka oyunları sınıfını kurduklarını ifade eden KAHEV Temsilcisi Dr. Mine Kayacı Yıldız, “Çocuklarımızı burada zeka oyunları ile buluşturduk. Onlara problem çözme yeteneği kazanmak, hayatta zorluklarla karşılaştıklarında mücadele edebilme yetilerinin artması için bu atölyeleri yapmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda okuma salonu olarak da kullanılan atölyelerimizde çocukları kitapla buluşturup kitap sevgisini aşılamayı hedefliyoruz. Türkiye genelinde okullarımıza kazandırdığımız bu sınıflarımızdan öğrencilerimiz ne kadar çok faydalanırlarsa biz kadın hekimler de o kadar mutlu oluyoruz. Okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Dr. Yıldız, katkılarından dolayı özellikle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1996 mezunlarına da teşekkür etti.
Kahta Kaymakam Refiki Mert Can Canga ise, Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi’ne kazandırılan akıl ve zeka oyunları sınıfının kurulmasında emeği geçen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1996 mezunlarına ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na teşekkür ettiğini ifade etti.
Yapılan konuşmalardan sonra katılımcılar oyun oynayan öğrencilerle sohbet edip oyunlar hakkında bilgi aldılar. Öte yandan Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından konuklara müzik dinletisi sunuldu. Program, öğrencilerin hazırladığı resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.