1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Kahta BİLSEM’de olasılık ve istatistik konulu seminer
Kahta BİLSEM’de olasılık ve istatistik konulu seminer

Kahta BİLSEM’de olasılık ve istatistik konulu seminer

Kahta Bilim ve Sanat Merkezi, öğrencilerine yönelik düzenlediği etkinliklerle bilgi ve deneyimi bir araya getirmeye devam ediyor..

A+A-

 

Öğrencilerin istatistik ve olasılık konularında farkındalıklarını artırmak amacıyla bilim şenlikleri kapsamında ‘Olasılık ve İstatistik’ konulu seminer düzenlendi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Hanifi Okan İşgüder, öğrencilere istatistiksel kavramların ve olasılık hesaplamalarının günlük hayatımızdaki kullanımı hakkında bilgi verdi.
Başarıya ulaşmak için kararlı ve azimli olunması gerektiğini ifade eden Dr. Hanifi Okan İşgüder, öğrencilere düzenli ders çalışılması ve kitap okunması doğrultusunda tavsiyelerde bulundu.
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, “Öğrencilerin istatistik ve olasılık konularındaki farkındalıklarını artırmak amacıyla bilgilendirici bir program sunuldu. Bu programa katılan ve etkinlik boyunca aktif bir şekilde ilgi gösteren öğrenciler, istatistiksel düşünme becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Seminerin hazırlanmasında Okul Müdürü Murat Aslan’a, seminere katılım sağlayarak öğrencilere tecrübelerini aktaran Dr. Hanifi Okan İşgüder’e ve bu seminere katılan öğrencilerimize ve katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt