1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Kahta’da 38 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
Kahta’da 38 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kahta’da 38 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaklaşık 38 bin öğrenci karne alarak15 günlük ara tatile girdi..

A+A-

 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 181 okul olmak üzere yaklaşık 2 bin 300 öğretmen ve yaklaşık 38 bin 200 öğrenci karnelerini alarak 2 haftalık ara tatile girdi.
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, Yavuz Selim Ortaokulu, Naze Bedir Anaokulu, ve Yavuz Selim İlkokulu’nda gerçekleşen karne dağıtım törenlerine katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
Başli, daha sonra evde eğitim alan 4. sınıf öğrencisi Abdulkadir Çiçek’i ziyaret ederek karne heyecanına ortak olup karne hediyesini takdim etti.
Tatil boyunca dinlenmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, sorumluluk almayı, evdeki küçük işlere yardımcı olunması ve kitap okunması doğrultusunda tavsiyelerde bulunan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, “Değerli öğretmenlerimiz, bir dönemi daha başarıyla tamamlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Sizlerin öğrencilere olan özverili emekleri ve fedakarlıklarınız, onların başarılarına katkı sağlamıştır. Şimdi, biraz dinlenmeyi ve kendinize zaman ayırmayı hak ettiniz. 
Değerli velilerimiz, çocuklarımızın eğitim yolculuğunda sizlerin destekleri büyük önem taşıyor. Öğrencilerimizin başarılarına olan katkılarınızı takdirle karşılıyoruz. Şimdi, birlikte geçireceğiniz bu tatil sürecinde dinlenip, keyifli anlar yaşamanızı dilerim. Yeni dönemde de birlikte çalışmaya devam ederek öğrencilerimizi daha büyük başarıların beklediğine inanıyorum.
Değerli öğrencilerimiz, bir dönem daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Aldığınız karnelerle gurur duyuyoruz. Şimdi, iki haftalık tatil sürecinde dinlenip, eğlenceli zamanlar geçirmenizi ve kendinizi yenilemenizi dilerim. Unutmayın ki, sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz. İyi tatiller diler, bir sonraki dönemde de başarılarınızın devamını temenni ederim” şeklinde konuştu.
Haber: Şevket Bozkurt