1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Kahta'da liseler arası siyer yarışması düzenlendi
Kahta'da liseler arası siyer yarışması düzenlendi

Kahta'da liseler arası siyer yarışması düzenlendi

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahta İlçe Müftülüğü işbirliğiyle ‘Rehberim Peygamberim’ adlı liseler arası siyer yarışması, teknolojinin de desteğiyle gerçekleştirildi..

A+A-

 

Kahta Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Rehberim Peygamberim’ adlı yarışma, öğrencilere Peygamber Efendimizin hayatını öğrenme ve anlama fırsatı sundu.
Yarışma formatı olarak, öğrencilerin daha önceden okudukları siyer kitabına dayalı sorularla bilgilerini test etmeleri için internet üzerinden popüler bir eğitim platformu kullanıldı.
Kahta ilçe merkezi ve köy okullarından gelen öğrenciler, tabletlerindeki uygulama üzerinden sorulara cevap verdi.
Bu interaktif yaklaşım, yarışmanın dinamizmini ve katılımcıların etkileşimini artırırken, öğrenciler ve izleyiciler arasında büyük bir heyecan yarattı.
Yaklaşık 20 okulun yer aldığı yarışmada Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kahta GAP Anadolu Lisesi, Kahta Anadolu Lisesi, Abdullah Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi, Borsa İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Borsa İstanbul Fen Lisesi finale kaldı.
Yarışma sonunda Kahta GAP Anadolu Lisesi birinciliği elde ederken Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Borsa İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.
Ödül töreninde, dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli ve İlçe Müftüsü Rıfat Çevik tarafından takdim edildi.
Bu tür yarışmalarının öğrencilere bilgi edinme, kendilerini ifade etme ve rekabetçi bir ortamda performans gösterme fırsatı sağladığınıbelirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, “Bu tür teknolojik entegrasyonların öğrenci katılımını ve etkileşimi artırmanın yanı sıra, öğrenme deneyimini de geliştirdi. Etkinlik, hem öğrencilerin siyer bilgilerini pekiştirmelerine yardımcı oldu hem de peygamber efendimizin örnek hayatını daha yakından tanıma fırsatı sundu” şeklinde konuştu.
İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ise başta yarışmaya katılan tüm öğrenciler olmak üzere programın hazırlanmasında ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.
Haber: Şevket Bozkurt