1. HABERLER

  2. GÜNDEM
  3. Kahta’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı
Kahta’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Kahta’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Şevket BOZKURT / KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hükümet konağında tören düzenlendi..

A+A-


Törene Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Garnizon Komutanı Binbaşı Ufuk Arabacı, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Vurmaz, Kahta İlçe Emniyet Müdürü Oray Yeniay, Kahta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, Kahta Gençlik Merkezi Müdürü M. Nebi Bulut ve gençler katıldı.

Kahta Kaymakamlığı bahçesinde coronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı, Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra program sona erdi.

Program sonrası bir açıklama yapan Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, “Bugün saat 19.19’da hep birlikte, Kâhta Belediye anons sisteminde tüm halkın katılımıyla aynı coşku ve heyecanla İstiklal Marşı okunacaktır. Halkımızı kendi balkonlarında İstiklal Marşı'nı okumaya davet ediyoruz” dedi.