1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Başkan Çatan: “Esnafa faizsiz kredi verilmeli”
Başkan Çatan: “Esnafa faizsiz kredi verilmeli”

Başkan Çatan: “Esnafa faizsiz kredi verilmeli”

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, "Hükümetimizden ve özellikle esnafımıza bir can suyu, faizsiz kredi verilmesi talebinde bulunuyoruz" dedi..

A+A-


Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  Tahsin Çatan pandemi nedeniyle sıkıntı içerisinde olan esnafların sorunlarına dair açıklamada bulundu.

Çatan, yaptığı açıklamada, pandemi döneminde esnafın çok etkilendiğini vurgulayarak, "Esnaflarımız sıkıntılardan dolayı zorluk çekiyor. İnşallah 1 Mart'tan itibaren yasaklar kalkar  esnaflarımız dükkanlarını iş yerlerini açar ve sıkıntılarında bir an önce kurtulmuş olur" dedi.

 "Esnafımızın pandemi kurallarına uyacaklarına inanıyorum"

 Esnafa verilen kredilerin hükümetin aldığı karar doğrultusunda ertelendiğini hatırlatan Çatan, “Şu anda sıkıntıları çok olan esnaf kesimimizden kahveciler ve kıraathaneler yaklaşık 1 yıldır kapalılar. Hükümetimizden özellikle mağdur olan esnafımıza bir can suyu niteliğinde faizsiz kredi verilmesi talebinde bulunuyoruz. Esnaflarımızın işyerleri açılırsa onların da pandemi kurallarını uygun bir şekilde iş yerlerini açacaklarına inanıyorum. Kahta’da küçük esnaflarımız sıkıntılar çekmekte, inşallah bu zor günlerin sonunda yine güzel günlerin bizleri beklediğine inanıyorum" dedi.

Şevket Bozkurt (Kahta DHA)