1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Gara Şehidi Köse, son yolculuğuna uğurladı
Gara Şehidi Köse, son yolculuğuna uğurladı

Gara Şehidi Köse, son yolculuğuna uğurladı

Irak'ın kuzeyi Gara bölgesindeki Pençe Kartal- 2 Harekâtı’nda PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaştan Adıyaman'ın Kahta ilçesi nüfusuna kayıtlı Aydın Köse'nin (35) memleketi Adıyaman'da son yolculuğuna uğurlandı..

A+A-


Irak'ın kuzeyi Gara bölgesindeki Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda kontrol altına alınan bir mağarada yapılan aramalarda PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaşın naaşına ulaşılırken şehit olan 13 kişi arasında Kahta nüfusuna kayıtlı Aydın Köse'nin de olduğu belirlendi.

Şehidin baba ocağına Türk Bayrağı asıldı

Dün şehit olan Aydın Köse'nin şehadet haberi Yavuz Selim Mahallesi'nde oturan annesi Medine Köse'ye verildi. Akşam saatlerinde şehit Aydın Köse'nin cenazesi Malatya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından memleketi Adıyaman'ın Kahta ilçesinde getirildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı kardeşleri ve yakınları tarafından cenaze aracından gözyaşları içinde alınarak baba ocağına götürüldü.

Şehit Köse'nin cenazesi sabah saatlerinde morgdan alınarak ilçeye bağlı Salkımbağı Köyü’ne getirildi.

Salkımbağı Köyü Camisi önünde düzenlenen törene Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekilleri Halil Fırat, Yakup Taş, Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı, STK, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bugün Aydın Köse kardeşimizin ebediyete uğurlamak için ona karşı son görevimizi yapmak için buradayız. Allah rahmet eylesin, şahadet şerbetini içmiş bu kardeşimize rabbimden rahmet diliyorum. Şahit olan kardeşlerimiz için yüce kitabımız buyuruyor ki; 'onlara sakın ölü demeyin onlar ölü değillerdir' işte böyle bir ödülle ödüllendirilmişlerdir. Bugün burada ebediyete gönderiyor olacağız. Ülkemizin bu konudaki Türkiye'mizin kararlılığı sürecektir. İnşallah topraklarımıza komşu ülkelerimize Türkiye aleyhine bir tek terörist kalmayana kadar inlerine girecek onlara hesabını soracağız. Rabbim tüm şehitlerimize başka bugün burada ebediyete yolcu ettiğimiz kardeşimiz Aydın Köse’ye rabbimden rahmet diliyorum" dedi.

Düzenlenen törenin ardından Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından kılınan cenaze namazın ardından, Türk Bayrağına sarılı şehit Aydın Köse'nin naaşı omuzlara alınarak tekbirler işliğinde Salkımbağı Köyü Mezarlığı’na defnedildi.