1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT
  3. Bayram tatilinde 10 bin kişi Nemrut Dağı’nı ziyaret etti
Bayram tatilinde 10 bin kişi Nemrut Dağı’nı ziyaret etti

Bayram tatilinde 10 bin kişi Nemrut Dağı’nı ziyaret etti

Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı’nı üç günlük Ramazan Bayramı tatilinde yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti..

A+A-

 

2206 metre rakımlı Kommagene Krallığı’na ait 50 metre yüksekliğinde, 150 metre çapındaki tümülüs ve dev heykellerin bulunduğu, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Nemrut Dağı’nı üç günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yaklaşık 10 bin kişi ziyaret etti.

Üç günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de çoğunlukta olduğu turist kafileleri, dünyada güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği Nemrut Dağı’nı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; “Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilerek Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut Dağı’nı ziyaret ettik. Hayatımızda ilk defa güneşin doğuşunu ve batışını Kommagene Krallığı’na ait tarihi dev heykeller arasında izleme fırsatı bulduk. Çok güzel ve renkli görüntülere şahit olduk. Bahar aylarında olduğumuzdan dolayı hava biraz soğuktu fakat izlediğimiz görüntüler adeta içimizi ısıttı. Bol bol hatıra fotoğrafları çektik. Bu güzellikleri tüm insanların görmesini tavsiye ediyoruz” dediler.