1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT
  3. Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği’ne büyük ilgi
Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği’ne büyük ilgi

Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği’ne büyük ilgi

Kâhta Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kulübü ve Kahta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği büyük ilgi gördü..

A+A-

 

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve milli mücadelenin 103'üncü yıl dönümü ve Gençlik Haftası dolayısıyla başlatılan Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği büyük ilgi gördü.

Kahta Baraj kenarında gerçekleştirilen Kahta Su Sporları ve Çocuk Şenliği’ne Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, il ve ilçe kurum müdürleri, STK temsilcileri ve Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyeleri ile çok sayıda çocuk katıldı.

Gençlik Festivali’nin ilkokul ve anaokulu öğrencileri için hazırlanan kısmında yaşı küçük çocuklar doyasıya eğlendi. Bir bayram havasında eğlenen çocuklara bir birinden farklı zeka oyunları ve etkinlikler düzenlendi. Açılışı Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyeleri tarafından yapılan etkinlik çerçevesinde protokol üyeleri çocuklarla sohbet ederek onlarla zaman geçirdi. Protokol üyeleri aynı zamanda küçük çocukların katılmış oldukları etkinlik ve zeka oyunlarına da dahil oldu.

Tuzla Belediye Başkanlığınca yaklaşık 500'e yakın öğrenci için alınan çanta ve kırtasiye malzemeleri Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyeleri tarafından öğrencilere dağıtıldı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyelerinin hazırlamış olduğu bir birinden farklı oyunlara katılan çocuklar doyasıya eğlendi.

Bayram havasının yaşandığı şenlikte konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Bizler Tuzla Belediyesi olarak burada bazı eğitim materyallerinde destek olmaya çalıştık. Çok kadim bir geçmişe sahip olan Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapılan böyle bir etkinlikte olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Kadim bir geleneği var. İnsanların, kavimlerin, medeniyetlerin, dinlerin kesiştiği bu yere bizlerde İstanbul'dan geldik. Burada iyilikte, güzellikte, yardımlaşmada, bilimde, sporda, sanat anlamında güzel bir etkinlik yapılıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyilikte ve yardımda yarışan geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Kâhta Su Sporları ve Çocuk Şenliği’nin hayırlı olmasını dileyen TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın ise, “Böyle güzel bir etkinliği düzenleme noktasında emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Öyle güzel toprakların üzerinde yaşıyoruz ki ama maalesef bunların farkında değiliz. Adıyaman binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış, doğunun en batısında, batının en doğusunda olan bir kent. Adıyaman tarih, kültür ve medeniyet şehridir. Bu kadar güzel bir medeniyetin üzerinde olan bu güzel insanlara huzur içerisinde nasıl bir hayat standardı yaşatabiliriz tek gayemiz budur” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ise konuşmasında, “Kahta Kaymakamlığımızın çocuk şenliği olarak düzenlediği etkinlikte birlikteyiz. Çocuklarımıza Üsküdar Üniversitemizden gelen gönüllü ekipler var. Onlara değişik kollarda ve değişik alanlarda eğitim veriyor, duyarlılıklarını artırıyor. Ben Tuzla Belediyesine ve Başkanına bu etkinliğimize verdikleri katlılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Üsküdar Üniversitemize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel organizasyonu ev sahipliği yapan Kahta Kaymakamlığımıza teşekkür ediyorum. Çocukların olduğu her yer bayram yeridir zaten. Burasıda bir bayram yeri şuanda. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Onları mutlu görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Evet bugün bir bayram yeri. Bu etkinlikte emeği geçen katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Burcu Çetinkaya tarafından Kahta Baraj Gölü’nde wakebord gösterisi yapılırken, etkinliğe katılan sporcular tarafından kano, kürek ve yamaç paraşütü gösterisi yapıldı.

Haber: Şevket Bozkurt