1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT
  3. Öğretmenler korosundan öğretmenler gününe özel konser
Öğretmenler korosundan öğretmenler gününe özel konser

Öğretmenler korosundan öğretmenler gününe özel konser

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü’ne özel düzenlenen Türk Halk Müziği konseri dinleyicilerden büyük beğeni aldı..

A+A-

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkıları Söyleriz” projesi kapsamında Kahta’da görev yapan öğretmenlerden koro ekibi oluşturuldu.

Müzik Öğretmeni Kadir Hanbay’ın şefliğinde yaklaşık 2 aydır hazırlanan öğretmenler, Kahta Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen konser ile çalışmalarını sergiledi.
Enstrümanların da öğretmenler tarafından çalındığı konserde, solo ve koro olarak 16 türkü seslendirildi.
Hasta olmasına rağmen öğretmenlerimizi bu özel günde yalnız bırakmak istemeyen Kahta’nın gururu ünlü ses sanatçısı Kahtalı Mıçı geceye renk kattı.
Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına değinen Kahtalı Mıçı tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle öğretmenlerin moral ve motivasyonu arttırmak amacıyla müzik ve farklı branşlardaki öğretmen arkadaşlardankoro ekibi oluşturduklarını belirten Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, “Öğretmen arkadaşlarımızı sahnede türküleri seslendirirken izlemek bizi mutlu etti. Gönül telimize dokunan çok güzel türküler söylediler. Farklı branşlardaki öğretmen arkadaşlarımız olan arkadaşlarımız enstrümanlar çaldılar, türküler söylediler. Büyük fedakarlılıklar göstererek bu geceye hazırlandılar. Bu güzel programda bizi yalnız bırakmayarak konserimizi onurlandırarak gecemize renk katan Kahta’nın gururu ünlü ses sanatçısı Kahtalı Mıçı’ye çok teşekkür ediyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçen Müzik Öğretmeni Kadir Hanbay ve tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Haber: Şevket Bozkurt