1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER
  3. Başkan Yeni’den yeni yıl mesajı
Başkan Yeni’den yeni yıl mesajı

Başkan Yeni’den yeni yıl mesajı

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı..

A+A-

 

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Covid-19 salgını başta olmak üzere, yangın, deprem, sel gibi birçok felaketin yaşandığı ve etkisi halen devam eden nahoş olayların olduğu zor bir yılı geride bırakıyoruz. Dilerim ki; 2022 yılı, şehrimiz, ülkemiz ve tüm dünya için sağlığa, huzura, mutluluğa, refaha ve barışa vesile olur” dedi.

Başkan Yeni, sözlerine devamla; “Geride kalan 2021 yılı, ne yazık ki Covid-19 salgını nedeniyle hayatımızın birçok alanında kesintiye uğradığı bir yıl oldu. Ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan salgının en sıkıntılı günlerini, güçlü sağlık altyapısı ve zamanında alınan tedbirler neticesinde birlik ve beraberlik içerisinde geride bıraktı. Bu zor günlerde devletimiz; vatandaşlarımız, esnafımız, sanayicimiz başta olmak üzere her kesimden insanımızın yanında yer alarak tek bir kişiyi sahipsiz bırakmadı. Sağlıktan savunma sanayiine, kültür sanattan, dış ticarete, ulaşımdan enerjiye birçok alanda gerçekleşen yatırım ve başarılarla da heyecanımız ve umudumuz arttı. Seri üretimine başlanan yerli aşı TURKOVAC, ihraç ettiğimiz İHA, SİHA gibi savunma araçları, yeni doğal gaz keşifleri, Türkiye’nin otomobil projesi ortak sevinç yarattı” dedi.

2021 yılında ülkemizde yaşanan zor günlere de değinen Başkan Yeni, “Geride bırakacağımız bu yılda günlerce süren orman yangınları yüreklerimizi yakarken sel ve heyelan gibi doğal afetlere de maruz kaldık. Devletimiz tüm imkânlarıyla burada da vatandaşlarımızın yardımına koştu. İtfaiye personelimiz, askerimiz, polisimiz, sağlık çalışanlarımız, AFAD, UMKE ve daha birçok hem görevli personelimiz hem de gönüllü insanımız bu zor günlerde canla başla elinden geleni yaptı. Allah bu millete bir daha böyle zor günler yaşatmasın” dedi.

Son günlerde ülkemize ekonomi üzerinden kur oyunlarıyla yapılan planların da bozulduğunu dile getiren Başkan Yeni; “Ekonomik büyüklüğümüz, oynanan oyunların kayda değer bir ekonomik gerekçesinin ve derinliğinin olmadığını gösterdi. Ekonomimiz, ufak tefek sarsıntılarla bozulmayacak kadar büyük ve güçlüdür. Ülkemize yönelik saldırıların pervasızca artması, büyüyen, güçlenen, kendi kendine yeten Türkiye’den duyulan rahatsızlıklardan kaynaklanıyor. Eğer ülkemiz, yakın geçmişteki gibi her şeyiyle dışa bağımlı olsaydı, bu mücadeleyi daha başlamadan kaybetmiştik. 2022 yılında da ülkemizin daha fazla gelişmesi, büyümesi, kalkınması, daha güçlü, saygın ve etkin bir ülke olması için, birliğimizi ve beraberliğimizi koruyacak, ülkemiz üzerine kirli oyunlar oynanmasına asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.