1. HABERLER

  2. SAĞLIK
  3. Kahta’da öğrencilere diş bakım seti hediye edildi
Kahta’da öğrencilere diş bakım seti hediye edildi

Kahta’da öğrencilere diş bakım seti hediye edildi

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nın(TOÇEV) ‘Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler’ projesi kapsamında Kahta ilçesinde 956 öğrenciye diş bakım seti hediye edildi..

A+A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV’in ortak yürüttüğü proje kapsamında Kahta ilçesinde 13 okulda 3. Sınıf öğrencilerine diş fırçalamanın sağlık bakımdan önemli olduğu ve kolaylığı anlatıldı.

Colgate’in destek verdiği proje kapsamında diş hekimleri tarafından öğretmenlere eğitim verildi. Eğitim alan öğretmenler ağız ve diş bakımı hakkında öğrencilere eğitim verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Kubilay İlkokulu’nda gerçekleşen diş bakım setinin hediye edildiği törene katıldı.

Gerçekleştirdiği ziyarette öğrencilere diş fırçalamanın önemi ve diş fırçalama teknikleri hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, her gün düzenli bir şekilde dişlerin fırçalanması gerektiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, “Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Haber: Şevket Bozkurt