1. HABERLER

  2. SAĞLIK
  3. Kahta’da son bir ayda 86 bin 197 hastanın tedavisi yapıldı
Kahta’da son bir ayda 86 bin 197 hastanın tedavisi yapıldı

Kahta’da son bir ayda 86 bin 197 hastanın tedavisi yapıldı

Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fedli Emre Kılıç, “Hizmet kalitemizin arttırılması ve vatandaşlarımızın en iyi sağlık hizmetini alması için elimizden geleni yapıyoruz” dedi..

A+A-

 

Depremin ardından Adıyaman’dan gelen göç ile birlikte başvuru yükü ikiye katlanan Kahta Devlet Hastanesi, sahip olduğu tüm imkânlarla bölge hastanesi hüviyetinde hizmet veriyor. Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fedli Emre Kılıç, “Aynı ekmeği bölüştüğümüz hemşerilerimize daha iyi sağlık hizmeti sunabilmek için büyük gayret gösteriyoruz” dedi.
Başhekim Kılıç, “Hastanemize adım atan her bir vatandaşımız misafirimizdir. Nitelikli birimlerimiz, her branştan polikliniklerimiz, uluslararası standartlarda tam donanımlı ünitelerimizle sevk sayılarını minimize etmiş durumdayız. 1000’i aşkın personelimizle birlikte her bir hastamızın teşhis ve tedavisini gerçekleştirmek, sağlığına kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz. Fiziki ve tıbbi donanım alt yapımızda gün ben gün iyileştirmeler yapmaktayız. Son bir ay içerisinde acil servimize 39 bin 606, polikliniklerimizde ise 46 bin 591 olmak üzere 86 bin 197 hastamızın teşhis ve tedavisini gerçekleştirdik. Daha fazla iyileştirmeye yönelik taleplerimiz konusunda da İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Sağlık Bakanlığımız nezdinde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hekim kadromuzla ilgili olarak da çok büyük bir sıkıntımız kalmadı. Fedakâr personelimizle birlikte amacımız, vatandaşımıza en iyi, en hızlı şekliyle sağlık hizmetini sunabilmektir” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt