1. HABERLER

  2. SPOR
  3. Adıyaman Spor’a Kahta’dan alt yapı desteği
Adıyaman Spor’a Kahta’dan alt yapı desteği

Adıyaman Spor’a Kahta’dan alt yapı desteği

Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde Kâhta İdman Yurdu Spor Kulübü, Adıyaman Futbol Kulübü çatısı altında bu yıl 150 sporcuya hizmet vererek gelecek için ümit vermeye devam ediyor..

A+A-

9. yılında alt yapı faaliyetlerine yönelik çalışmalarına devam eden Kahta İdman Yurdu Futbol Kulübü, bu yıl üç kategoride (U19, U17 ve U15) Adıyaman ilinin tek profesyonel takımı olan ve TFF 2. Ligde mücadele eden Adıyaman Futbol Kulübü çatısı altında bölgesel gelişim liglerinde mücadele edecektir.

Çocukların depremin olumsuz etkilerini hızlı bir şekilde üzerlerinden atmak adına çalışmalarına Mart ayından itibaren ara vermeden devam ettiğini belirten Kahta İdman Yurdu FK Başkanı Hamza Parlak, kulüp çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Parlak, “9. yılımızda alt yapı faaliyetlerine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Kulübün temel amacı, toplumun değer yargılarını ön planda tutarak ülkesine sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bunun yanı sıra çocukları mental, sportif ve fizyolojik açıdan geliştirerek güzel bir gelecek hazırlamak adına çalışmalar yapmaktadır. Futbol alt yapısı olarak il genelinde her yıl şampiyonluklar yaşayan kulüp 2022 yılında Kayseri ilinde düzenlenen bölge turnuvasında da U14 takımı olarak bölge şampiyonluğunu elde etmiştir. Geçmiş 8 yıl zarfında onlarca çocuğun beden eğitimi öğretmeni olmasına katkı sağlamıştır. Yaklaşık 150 çocuğa hizmet veren kulüp bu yıl üç kategoride (U19, U17 ve U15) Adıyaman ilinin tek profesyonel takımı olan ve TFF 2. Ligde mücadele eden Adıyaman Futbol Kulübü çatısı altında bölgesel gelişim liglerinde mücadele edecektir. Çocuklar bu liglerde zorlu maçlar yaparak tecrübe kazanıp üst liglere transfer olmak için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedirler. Kulüp bölgede söz sahibi olmak adına Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Erzurum illerinden gelen 8 çocuğu bünyesinde bulundurarak daha geniş bir coğrafyaya hitap etmeyi planlamaktadır. Kulübümüz çocukların depremin olumsuz etkilerini hızlı bir şekilde üzerlerinden atmak adına çalışmalarına Mart ayından itibaren ara vermeden devam etmektedir” dedi.